• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ocena założonego akwarium
#11

W takim razie chodzi Ci albo o gurami dwuplamiste albo marmurkowe, sama jestem ciekawa któe konkretnie masz na myśli Wink

Molinezja biała także występuje w odmianie żaglopłetwej
A Zbrojnik złoty i albinos to to samo Smile

Mógłbyś napisać skąd jestes ?
#12

Chodzi mi o Gurami Dwuplamistego Smile
Mialem kiedys i rowniez bardzo podoba mi sie ta ryba Smile

Wiem ze Albinos to Zloty Smile

Obecnie mieszkam w Danii, region Zelandia

Tak sie sklada ,ze po drodze do mojej pracy ( nie wiedzac wczesniej ) pewien czlowiek, pasjonat zalozyl w garazu pare lat temu, dosc porzadny sklep akwarystyczny.

Dzisiaj bylem, kupilem :
2x anubis
1x Elodea densa

wyglada to mniej wiecej tak:


Dokupilem rowniez bakterie w plynie, podobno sam wlasciciel uzywa tego przy zakladaniu baniaka, po okolo 24h mozna wpuszczac ryby.

Ja jednak odczekam troche wiecej. Czy w ogole jest w tym cos prawdy?

Na pewno wpadnie jeszcze 2/3 roslinki.

Ale co mnie pociesza gosc ma dosc spory wybor rybek, od molinezji, mieczykow, gurami (dwuplamisty/mozaikowy/zloty) po mase innych ktorych nazw poki co nie znam Big Grin
I w przystepnych cenach Smile
#13

''Dokupilem rowniez bakterie w plynie, podobno sam wlasciciel uzywa tego przy zakladaniu baniaka, po okolo 24h mozna wpuszczac ryby.''
Bzdura, zajmuje się akwarystyką .... lat i jeszcze w życiu nie widziałem ani nie słyszałem o takich bakteriach. Na zdrowy rozsądek - jak wyobrażasz sobie tak szybki podział bakterii?
Reklama dźwignią handlu - tyle w temacie.
Ja również nie mieszkam w PL i to co się nasłuchałem w sklepach z rybami to ...... powinno się tych ''sprzedawców-znafców'' pozamykać albo kazać im rowy kopać.

Akwarystyka to fajne hobby ;)
#14

Mam nadzieje, ze nie zaszkodza. Nie zamierzam oczywiscie wierzyc na slowo i po 24h wpuszczac ryb, mam troche zdrowego rozsadku.

Jedyne co mialem nadzieje, ze moga one pomoc "wodzie" w dojsciu do odpowiedniego stanu, a odczekac 2-3 tyg i tak trzeba.
#15

Ja - dawno temu - używałem tego preparatu --> http://www.seachem.com/Products/product_...ility.html
Ale najlepszym wyjściem będzie jak zapytasz tego sprzedawcę czy może dać tobie wodę ze swojego zbiornika pod warunkiem że sprawdzisz ty albo on parametry tej wody. Żeby się nie okazało że dostajesz PH-8 albo i lepiej, pomijam choroby i tak dalej. Zapytaj, to nic nie kosztuje Wink

Akwarystyka to fajne hobby ;)
#16

Dokladnie to mam cos takiego:

http://sklep.mcten.pl/bakterie/1347-hage...arium.html

30ml przeznaczone na baniak do 210l.
#17

Witam ponownie,
akwarium zaliczylo restart z powodu zamiany podloza.
Poprzednim razem zbiornik zostal zaatakowany cos na podobienstwo okrzemki. ( nie posiadam foto). Bylo tego pelno wszedzie, na lisciach roslin, na podlozy, na tle itd.

Po restarcie zauwazylem ponowne pojawienie sie problemu - zamieszczam foto -
(przed pytaniami - nie robilem jeszcze testow wody)
Czy to jest faktycznie okrzemka?





Przed restartem baniak prawie miesiac i brak zielonych glonow, czy to normalne, ze potrzebuja wiecej czasu?
#18

Proponuje też żółtaczki indyjskie, albo gurami np. gurami całujące. A może by ci się spodobały jakieś skorupiaki

Akwarium ogólne 112litrów
2 mieczyki czarne 2 mieczyki weloniaste 1 mieczyk tuxedo
1 kirysek spiżowy 2 kiryski pstre
3 neony czerwone
1 molinezja
1 zbrojnik pospolity
1 danio lamparci 6 Danio pręgowany
Rośliny:
2 Gałęzatka kulista
(Już nie długo)
Inne:
10 rozdętek
#19

Dla dobra anubiasów posadz je na tych ładnych korzeniach za pomocą żyłki. Anubiasy w podłożu najpewniej zgniją. Dokup trochę roślin obsadz moze od boków jakieś szybkorosnące, gdyż bez roślin faktycznie możesz mieć za chwilę glonowisko w akwa. Podłoże o wiele lepiej się prezentuje.
#20

Ale także i skalary są ponoć terytorialne a jakoś w moim akwa pływają wraz z innymi rybami a zwłaszcza z moimi danio. Więc gurami nie musi być wcale terytorialne to zależy od usposobienia rybki.
A jeśli chodzi o twój pojawiający się problem sprubój dodać trochę szyszek olchy lub zaparzonej z nich 'herbatki' jej garbniki mogą zabić to coś.

Akwarium ogólne 112litrów
2 mieczyki czarne 2 mieczyki weloniaste 1 mieczyk tuxedo
1 kirysek spiżowy 2 kiryski pstre
3 neony czerwone
1 molinezja
1 zbrojnik pospolity
1 danio lamparci 6 Danio pręgowany
Rośliny:
2 Gałęzatka kulista
(Już nie długo)
Inne:
10 rozdętek


Skocz do: