• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jak sadzić moczarkę
#1

Witam. Mam pytanie.. Ostatnio przycinałem swoją moczarkę kanadyjską... Lecz, że mam jeszcze miejsce w akwarium postanowiłem , że wsadzę te obcięte części ponieważ były dość długie i, żeby rosły. Po bokach mają korzenie. I czy powinienem wsadzić je do podłoża czy mogę wsadzić ta łodygą jak normalną roślinę?? Pytam się bo te korzenie są bo bokach rośliny i ciężko ją wsadzić korzeniami do podłoża więc bym wolał ją zasadzić tą końcówką łodygi..
#2

Jak wsadzisz za głęboko łodygę to zgnije, więc lepiej jakbyś wsadził korzeniami. Jeśli chcesz sadzić łodygą to tylko samą końcówką, ale wtedy wypłynie, więc łatwiej już korzeniami Smile
#3

Ja zawsze jak przycinam łodygowce to odciętą część wkładam normalnie w podłoże, tyle że dolna część tej przyciętej połówki, która ma być w podłożu odrywam z liści. I tyle, po czasie sie wszystko ładnie ukorzenia.
#4

Tak jak mówi @serpico23 poodcinaj troche liści od dołu, żeby roślina nie była tak pdatna na ruch wody. Najlepiej jak byś je usuwał przy użyciu ostrego nożyka np. do tapet albo nożyczek w taki sposób aby nie uszkodzić łodygi. Po czasie roślinka sama się ukorzeni.
#5

Tak poobcina liscie z lodygi i powiedzcie ze nie wyplynie moze a za jakis czas lodyga wsadzona w podloze gnije i i tak moczarka sobie plywa.U mnie nawet z piachu wyplywala gdy tylko jakas rybka sobie ja skubnela dla tego jak ucinam to od razu wsadzam do piachu z lisciami tuz nad powierzchnia piasku wyrastaja korzonki ktore wchodza w piasek i trzyma sie jak przyklejona. Wiec nie doradzajcie mu glupot.
#6

U mnie moczarka rośnie nie wsadzana tylko pływa po powierzchni. Rozgałęzia się i jest o'ky.


Skocz do: