• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Do ilu roślin mogę nie mieć CO2
#1

Witam
Mam baniak 200l z pyszczakami no i zachciało mi się drugiego akwa roslinnego. Typowego holendra odpuszczam sobie jednak z powodu braku wiedzy i doświadczenia jednak chcę założyć akwarium ogólne (neony, gupiki, mieczyki, molinezje-klasyk) no i wiadomo, że kazdy w takim akwarium ma jakies roslinki i raczej nie posiada CO2. I oto moje pytanie:
Ile roslin moge mieć w zbiorniku 112 żebym nie musiał zakładać CO2 i jakie rośliny ewentualnie polecacie?
#2

Tu nie chodzi o ilość roślin w sztukach, tylko o to, że są rośliny, które mogą się obyć bez CO2 i takie, które bez tego w krótkim czasie po prostu Ci zmarnieją. Oprócz CO2 musisz mieć jeszcze ,,trochę" światła, bo bez tego podawanie CO2 i tak nic nie da.
Na pewno do łatwiejszych w uprawie należą anubiasy , kryptokoryny, moczarka .
Myślę, że powinieneś czytać o roślinach , które Ci się podobają i ewentualnie decydować, czy spełnia warunki, jakie panują w Twoim baniaczku .

240 l roślinne
#3

(09.12.2014, 07:18)desperado64 napisał(a):  Oprócz CO2 musisz mieć jeszcze ,,trochę" światła, bo bez tego podawanie CO2 i tak nic nie da.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz ?
#4

(09.12.2014, 09:44)Agroman napisał(a):  
(09.12.2014, 07:18)desperado64 napisał(a):  Oprócz CO2 musisz mieć jeszcze ,,trochę" światła, bo bez tego podawanie CO2 i tak nic nie da.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz ?

a masz inne zdanie na ten temat ?

200 l agassiza, otoski i rodostomusy
http://s2.ifotos.pl/img/Akwa-2Mjp_hhaahrr.jpg
#5

Oczywiście
#6

Rozwiń wypowiedź, bo z tego co wiadomo to proces fotosyntezy polega na pobieraniu dwutlenka węgla i za sprawą światła wytwarzaniu przez rośliny tlenu. Bardzo dobrze widać to na filmie autora: emi18wawa. Aktualnie nie mam dostępu do YT, ale jak będe w domu to wkleje link do filmu.
Małe akwarium + bimbrownia i światło = bombelkowanie roślin. Przy dołożeniu mocnego światła juz po kilku sekundach widać intensywny wzrost bombelkowania.
Więc: jeżeli podamy dwutlenek do wody bez dobrego światła to nie będzie w wodzie wystarczającej ilości tlenu.
#7

Nie macie pojęcia nic o fizjologii roślin. Myślisz że CO2 jest tylko po to żeby tlen wytworzyć? Tak to jest jak się ludzie naczytają bzdur w internecie.
#8

Dwutlenek nie jest tylko potrzebny do wytwarzania tlenu. Jest potrzebny do prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin i wielu innych procesów. Szczególnie stosowany przy dużej ilości roślin (akwa typu np. holenderskie itp.) z mocnym oświetleniu (poniżej 0,5W/1l. nie jest potrzebne stosowania CO2).
Wracając do Twoich wypowiedzi, może mogłabyś/mógłbyś napisać coś więcej i pochwalić się swoją wiedzą, niż odpowiadając na pytania jednym słowem lub ganiąc innych za to, że czytają bzdury w internecie tak jak powyżej... top2107 zadał pytanie na które nawet nie potrafisz konkretnie odpowiedzieć.
#9

(09.12.2014, 10:37)przemomjk napisał(a):  Rozwiń wypowiedź, bo z tego co wiadomo to proces fotosyntezy polega na pobieraniu dwutlenka węgla i za sprawą światła wytwarzaniu przez rośliny tlenu.[...]

To oczywista bzdura. Myślisz, że roślina pobiera sobie CO2 tylko po to, żeby wytworzyć czysty tlen? Mówiąc prosto i bardzo ogólnie jej głownie chodzi o pozyskanie węgla i energii do przemiany związków nieorganicznych w organiczne. Dalej nie ma sensu zgłębiać tego tematu, jak chcesz to poczytaj.

Co do bąbelkowania to jest to raczej negatywne zjawisko dla roślin i nie ma tak naprawdę z czego się cieszyć. Świadczy jedynie o tym, że proces fotosyntezy przebiega zbyt intensywnie a roślina pozbywa się nadmiaru tego pierwiastka uszkadzając przy tym swoje tkanki.

(09.12.2014, 07:18)desperado64 napisał(a):  Tu nie chodzi o ilość roślin w sztukach[...]
Uważam, że ilość roślin jednak też ma znaczenie.
#10

Zgodze się z Tobą, chciałem tylko zaznaczyć, ze światło też odgrywa duże znaczenie przy stosowaniu CO2.


Skocz do: