• 16 Głosów - 3.94 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wypławki-Białe niteczki na szybach.Jak je zwalczać,czy są szkodliwe?
#21

Witam,
jestem tutaj poraz pierwszy, akwarium posiadam od roku.
Podczas czyszczenia filtra zauważyłem niepokojące "stworzenia" w wodzie wylanej z filtra.
Mianowicie są to bardzo, bardzo małe ok 0,5 mm (nawet mniejsze) koloru brunatno - brązowego chodzące po dnie wylanej wody "robaczki", prawdopodobie żywiące się odchodami ryb.
Na "kultury bakterii" to nie wygląda Wink.
Czy ktoś spotkał się z podobnymi "zwierzątkami" w akwarium, szukałem w google i na forach ale nic nie znalazłem?
obsada akwa:
dwa skalary, dwa mieczyki - parka, dwie kosiarki, pięć kardynałków i glonojad. ( 60 litrów)
proszę o pomoc - na forum, ewentualnie email okjarek@o2.pl
pozdrawiam
Jarek
#22

Na pewno świetnie się nie czują Smile
Te robaczki to mogą być wypławki, są raczej nieszkodliwe, jeśli nie masz w akwarium narybku ani ikry.
#23

chwami napisał(a):Na pewno świetnie się nie czują Smile
Te robaczki to mogą być wypławki, są raczej nie szkodliwe, jeśli nie masz w akwarium narybku ani ikry.


"Na pewno świetnie się nie czują Smile" - jak każda ryba w akwarium (w uwięzi) Wink.
dzięki za odpowiedź Wink, ale to nie wygląda na wypławkę - chyba ;\. Przeglądałem "net" i wypławki są podłużne, moje zwierzątka wyglądają na okrągłe jak "kulki" i są mniejsze niż 0,4 mm !!!. Nie wychodzą z filtra, nie chodzą po szkle awarium, w nocy ich nie widać, jedynie podczas czyszczenia zauważyłem "stwory". Jeśli ktoś spotkał się z podobnym "gadem"... czekam na dalszą pomoc.
pozdrawiam
Jarek
#24

Mniej niż 0,4 mm? To jak Ty je widzisz?
Tak się zastanawiam nad oczlikami, ale te są raczej nie ciemne...


Sorry, Jarek, ale Ty w małym mieszkaniu urośniesz, one niestety nie Smile
#25

Z tematu zostały usunięte nieregulaminowe posty.
Przypominam wszystkim, że nie jest to temat o obsadzie i proszę trzymać się wątku !


-----------------------------------------------------------------------

Pasożyty to na pewno nie są. Pasożyt organizm cudzożywny.
Natomiast te "robaczki" żywią się resztkami.
Najprawdopodobniej to jakieś stawonogi.
Być może nie są szkodliwe ale na wszelki wypadek ja bym się ich pozbyła.
Jeżeli znajdowały się tylko na filtrze to dobrze byłoby go porządnie umyć pod bieżącą wodą, odkazić wszystkie części, a wkłady wymienić na nowe. Potem aktywować go kapsułką baktozymu na nowo.

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#26

akwarium 45 l-
temp. 27
ph i takie tam nie wiem
świetlówka nie wiem jaka nie mogę znaleść pudełka
grzałka z termostatem
filtr Aquael fan 2 plus
roślinki:
kabomba
i zapomiałem nazwy 2
ryby:
10 neon inessa
2 kirys pstry parka regularne tarła
2 samice bojownika

Wygląd robaków:
Wyglądają tak samo nie ma żadnej różnicy jak kurz na szybie akwarium tylko że to pełza jak się tego pozbyć??
daje preparat CAPIFOS (ale on nic nie daje te robale mam od 6 miesięcy)

Ortografia się kłania
Pozdrawiam, Wally91







#27

Miałem coś takiego. Nie miałem pojęcia skąd to jest ani co z tym zrobić.Big Grin Poprostu starłem wszystkie szyby akwa czyścikem magnetycznym...chyba z 2 razy i zniknęły.

tjaaaaaaa......
#28

no wiesz ja też tak robie restartuje akwarium co tydzień także nie ma jak dojżeć dokładnie daje ten środek, i tak pół roku jestem wnerwiony !!







#29

Spokojnie, to są pewnie wypławki. Nie szkodzą one niczemu.
Możesz powiesić na szybie akwarium mięso (w jakiejś firance lub gazie), a one powinny do niego przyjść. Tylko mięso trzeba powiesić na noc, po zgaszeniu światła, a zdjąć zanim na polu zrobi się jasno... czyli ok 5 rano Tongue I tę czynność możesz powtórzyć.
#30

Czy one powstają kiedy an szybkach osiada nadmiar niezjedzonego pokarmu??

tjaaaaaaa......


Skocz do: