• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Oświetlenie do 96l.
#1

Witam.
Posiadam akwarium 96 l 80x30x40, niestety oświetlenie jest za słabe.
Świetlówka SYLVANIA 18W Standard F18W/T8/DAYLIGHT. Więc wychodzi 0,19W/1l wody. Doradzcie mi jakie świetlówki były by odpowiednie dla roślin i ryb.
#2

Jaka masz pokrywę bo od tego zależy ile zmieścisz światła. I tak nie obejdzie się bez przerabiania i dodania stateczników, zapłonników itp.

ps. A swoją drogą żeby nie zakładać nowego tematu to zapytam co zrobić i co zastosować w standartowej pokrywie Diversa 80x35cm 2x18W by zwiększyć ilość światła, ale tak by nie ingerować w elektronikę? Myślałem by dać coś takiego ŚWIETLÓWKA SYLVANIA AQUASTAR
T8, 18/20W, 10 000K, 1120lm

ŚWIETLÓWKA SYLVANIA GROLUX
T8, 18/20W, 8500K, 235lm

Przesiadka... [Progress <Complete>] Szukam Akwarystów z Dolnośląskiego. Kontakt prv http://www.akwaswiat.net/-180l-typowy-kl...38954.html
#3

Nie da się nie ingerować w elektronikę, bo potrzebujesz dodatkowego statecznika Big Grin nie mam pewności, ale te które są montowane w pokrywach są przeznaczone pod 2x18W, bo po co montować mocniejszy statecznik, który jest droższy? Możesz wymienić sam statecznik na np. 2x24W t5, albo dodać statecznik do tego co masz z jedną 24w świetlówką t5. Zależy jakie masz zapotrzebowanie na światło, umiejętności i budżet

Do założyciela tematu:
Ilość światła musisz dobrać do konkretnych ryb i roślin, żeby nie było tak, że robisz oświetlenie 1W/l a potem stwierdzasz, że będziesz trzymał tam neony. Standardowe oświetlenie 2x18W w zupełności wystarczy. Można zrobić odbłyśniki z folii aluminiowej, albo kupić takie z prawdziwego zdarzenia np. na allegro. Ja wybrałem pierwszą opcję i co tydzień przycinam rośliny
#4

No i oto mi chodziło... trochę między czasie poczytałem o potrzebach roślin odnośnie światła i podłoża także na to co mam zamiar zrobić wystarcza. Dzięki chciałem tylko konkretnego potwierdzenia, a i modyfikować przerabiać mi nie potrzeba tej pokrywy... dobrze że w ogóle jest :-)

Przesiadka... [Progress <Complete>] Szukam Akwarystów z Dolnośląskiego. Kontakt prv http://www.akwaswiat.net/-180l-typowy-kl...38954.html


Skocz do: