• 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

welonki :-)
#1
Wink 

Posiadam akwarium 112l i chciałbym w nim hodować welonki. Jakie wymagania mają welonki temperatura woda itp i ile mogę ich trzymać w tym zbiorniku?;-)
#2

Welony to ładne ryby ale dużo jedzą i ciągle to jedzenie wydalająTongue
Na 1 welona powinno przypadać co najmniej 40 l czystej wody więc w 112l akwa możesz hodować tylko 2 z uporem 3 welony- są to ryby zimno lubne od 18-22 stopni jednak większość ryb sprzedawanych w zoologicznych i akwarystycznych są przyzwyczajone do cieplejszej wody więc proponuję ci 22 stopnie musisz im zapewnić dobrą filtracje mocny filtr z dużym przepływem wody musi w ciągu godz przepompowac 3x pojemnosc wody akwa np na 100l filtr 300/h proponuje żwir o drobnej granulacji dużo przestrzeni do pływania i jasne akwa oświetlenie jasny żwir.
POZDRAWIAM Smile
#3

No. 3 razy to trochę mało. Minimum 6x
#4

[quote='KS_ARMANI' pid='336296' dateline='1415129467']
No. 3 razy to trochę mało. Minimum 6x


No to ja tutaj właśnie podałem takie minimum Wink
#5

Narazie mam filtr wewnętrzny turbo typ n750 ale to za słaby więc planuje jeszcze dokupić zewnętrzny :-) czy taki by sie nadal do mojego akwarium i welonek? http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-hw-30...81515.html
#6

Karasie to duże ryby, ten zbiornik to maksymalnie na jedną rybę i to tylko na jakiś czas. Ryby te są przeznaczone do oczek wodnych, nie akwariów.
#7

(04.11.2014, 21:43)mops100 napisał(a):  No to ja tutaj właśnie podałem takie minimum Wink
No ja widzę, że podałeś 3x a nie 6.

(05.11.2014, 10:24)Kaef napisał(a):  Karasie to duże ryby, ten zbiornik to maksymalnie na jedną rybę i to tylko na jakiś czas. Ryby te są przeznaczone do oczek wodnych, nie akwariów.
Bez przesady. Po pierwsze nikt tu nie pisze o hodowli dzikiego karasia tylko jednej z jego udomowionych odmian a po drugie podchodząc w ten sposób do tematu to żadna ryba nie nadawałaby się do akwarium. 2 sztuki spokojnie ogarnie w tym akwarium przy dobrej filtracji chyba, że kupi jakiś gatunek dorastający do 30cm.
#8

(05.11.2014, 10:50)tokatoka napisał(a):  
(04.11.2014, 21:43)mops100 napisał(a):  No to ja tutaj właśnie podałem takie minimum Wink
No ja widzę, że podałeś 3x a nie 6.

(05.11.2014, 10:24)Kaef napisał(a):  Karasie to duże ryby, ten zbiornik to maksymalnie na jedną rybę i to tylko na jakiś czas. Ryby te są przeznaczone do oczek wodnych, nie akwariów.
Bez przesady. Po pierwsze nikt tu nie pisze o hodowli dzikiego karasia tylko jednej z jego udomowionych odmian a po drugie podchodząc w ten sposób do tematu to żadna ryba nie nadawałaby się do akwarium. 2 sztuki spokojnie ogarnie w tym akwarium przy dobrej filtracji chyba, że kupi jakiś gatunek dorastający do 30cm.
widzę tokatoka, ze bardzo autorytatywne opinie wydajesz, do tego nie podlegające dyskusji, może wypowiadaj się bez odniesień do innnych ... akurat w tym przypadku nie masz racji ponieważ karasie sprzedawane u nas, jak mają odpowiedni zbiornik to wszystkie rosną duże, a w akwariach poprostu nie mają takich szans

200 l agassiza, otoski i rodostomusy
http://s2.ifotos.pl/img/Akwa-2Mjp_hhaahrr.jpg
#9

Za to Twoje opinie są otwarte na słowa innych. Jestem ciekaw jak te welony przystosowane do hodowli w akwarium będą się czuły na zewnątrz w oczku wodnym (zwłaszcza interesuje mnie pora zimowa). Obojętnie gdzie nie szukam jakichkolwiek informacji na temat tej ryby to spotykam się ze zdaniem (tu akurat fragment z Super Akwarium): "Welon nie wytrzymuje niskich temperatur. Dlatego nie należy hodować w zbiornikach poza domem." no ale oczywiście zdanie kogoś kto ma >1000 postów na pewno jest tym jedynym właściwym. Już raz to pisałem ale powtórzę: gdyby tak podchodzić do tematu to żadnej rybie nie zapewnisz tak idealnych warunków jakie miałaby w naturze.

Tutaj nasuwa się kolejny cytat (Wikipedia): "Wyhodowane zostały w wyniku wieloletniej hodowli i selekcji karasia złocistego (Carassius auratus auratus). Są to udomowione ryby akwariowe niewystępujące w środowisku naturalnym." Na pewno też ktoś się tu myli ponieważ kolega top2107 który jest cenionym, szanowanym i znanym w świecie akwarystą należącym do wielu organizacji stowarzyszających hodowców na podstawie swoich wieloletnich doświadczeń stwierdził inaczej.
#10

(05.11.2014, 13:55)tokatoka napisał(a):  Za to Twoje opinie są otwarte na słowa innych. Jestem ciekaw jak te welony przystosowane do hodowli w akwarium będą się czuły na zewnątrz w oczku wodnym (zwłaszcza interesuje mnie pora zimowa). Obojętnie gdzie nie szukam jakichkolwiek informacji na temat tej ryby to spotykam się ze zdaniem (tu akurat fragment z Super Akwarium): "Welon nie wytrzymuje niskich temperatur. Dlatego nie należy hodować w zbiornikach poza domem." no ale oczywiście zdanie kogoś kto ma >1000 postów na pewno jest tym jedynym właściwym. Już raz to pisałem ale powtórzę: gdyby tak podchodzić do tematu to żadnej rybie nie zapewnisz tak idealnych warunków jakie miałaby w naturze.

Tutaj nasuwa się kolejny cytat (Wikipedia): "Wyhodowane zostały w wyniku wieloletniej hodowli i selekcji karasia złocistego (Carassius auratus auratus). Są to udomowione ryby akwariowe niewystępujące w środowisku naturalnym." Na pewno też ktoś się tu myli ponieważ kolega top2107 który jest cenionym, szanowanym i znanym w świecie akwarystą należącym do wielu organizacji stowarzyszających hodowców na podstawie swoich wieloletnich doświadczeń stwierdził inaczej.
widzisz jak nie potrafisz bez kpiny Smile ,

no cóż jeżeli zadałeś te pytania z oczekiwaniem na odpowiedź to spieszę ...
i piszę to z doświadczenia co prawda nie mojego ale sąsiada, ja nie mam zamiłowania do welonów, on ma i jeszcze niedawno hodował te ryby w akwarium, jak się nie mylę około 150 l (było to jeszcze akwarium ramowe) i miał na stałe 4 sztuki ( co jakiś czas padała któraś, nabywał kolejną) dorastały do 10 może 15 cm,
od 3 lat ma oczko wodne, w pierwszym roku wpuścił welony z akwarium do oczka i w kilka miesięcy od maja do końca września urosły, żeby nie skłamać, o 100%.
Więc nikt mi nie powie, że akwarium 112l jest dla kilku karasi OK.

a co do pory zimowej to ryby z oczka wodnego wyławia się i zimuje w zbiorniku w domu, kolega robi to chyba w wannie, temp pewnie w okolicach 10 st. C, ryby w takiej temp mają spowolniony rytm zyciowy praktycznie nie przyjmują pokarmu.

Nie wiem czy żyją mu te pierwsze welony, jeżeli komuś zależy to mogę zapytać.

Natomiast to co podaje WIKI i inne źródła w necie trzeba zawsze przyjmować z pewną dozą dystansu, również tą moją wypowiedź.

To tyle Smile Pozdrawiam

200 l agassiza, otoski i rodostomusy
http://s2.ifotos.pl/img/Akwa-2Mjp_hhaahrr.jpg


Skocz do: