• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

welon i białe kropki
#1

Witam,
mam pytanie odnośnie choroby mojej rybki. Jest u mnie 15 miesiecy, ma ok. 10 cm. Jej płetwa ogonowa po dwóch miesiącach zaczęła się odbarwiać z czerwonego na biały, ale uznałam, że to może byc normalne.
Od pół roku ma ona zmiany na płetwie ogonowej, które zaznaczyłam. Nie jest to ospa, nie wygląda to również na pleśniawkę. Rybka zachowuje się normalnie, żeruje, jest wiecznie głodna.
Chodziłam po sklepach zoologicznych ze zdjęciami, większosć sprzedawców mówiła mi, że ryukiny czasem "tak mają", że jest to jakaś zmiana genetyczna.
Temp wody 24 st.
Karmię ryby 2 razy dziennie. Płatkami, kulkami, tabletkami przyklejanymi na szybę, wszystko dla welonów i ryb ozdobnych. Pokarm namaczam. Oprócz tego groszek gotowany, pokrojony, szpinak, sałata (ale juz po sezonie na sałaty), marchewka- staram się, żeby zielenina była min. co 2 dzień.
Zbiornik 100l, obsada 2 welony. Co tydzień podmiana wody 20l na uzdatnioną z odmulaniem. Filtr wewn. 200l/h. Żywe rośliny, na ten moment 3 anubiasy i 2 cabomby (ale te cabomby mają żywotność 1,5 miesiąca, zaraz są zżerane).
Preparaty chemiczne - uzdatniacz i coś tworzącego dobrą florę bakteryjną do wody w miskach, którą wlewam przy podmianie.
No3 - 25 mam napisane na skali ok
no2 - 0 -ok
GH->14std - ok
KH- 10std
ph- 7,6
cl- 0

Wiem, akwarium do wymiany na większe, kasę mam, niedługo to zrobię, szukam już na allegro szafki akwarystycznej.
Czy to może być martwica płetw? Rybka rośnie wolniej trochę od drugiej.


Załączone pliki Miniatury
       
#2

Nikt się nie wypowie? Nikt z Was nie wie co może dolegać mojej rybce?
Jeśli powinnam coś jeszcze napisać o warunkach to powiedzcie.
#3

jak dla mnie ryba wygląda na zdrową

200 l agassiza, otoski i rodostomusy
http://s2.ifotos.pl/img/Akwa-2Mjp_hhaahrr.jpg
#4

może ma takie po prostu UBARWIENIE?
#5

Mam identyczną sytuację z moimi welonkami. Wiem, ze to jest zaraźliwe, bo dwie nowe welonki przed wejściem do akwarium nie miały takich plamek, a już po kilku dniach w moim akwarium zaobserwowałam kropki także u nich. Co to jest? Jak to leczyć?


Skocz do: