• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Woda nie chce sie wyklarować w akwa 300L

Mam pytanie a raczej proszę o doradę.Mam zbiornik 300L który został zalany 4 tyg. temu i zostały podane baterie z tetra safestart,woda zrobiła się białą ale po 4-ru dniach wyklarowała się na kryształ.Po 8 dniach zostały wpuszczone ryby.Problem jest że woda zrobiła się mleczna po 3-4 dniach od momętu wpuszczenia ryb i cały czas się taka utrzymuję.Podkreślam ze filtr jest kubełkowy JBL 1500 (Wkłady w filtrze to gąbka ceramika i keramzyt) i pracuje 24 godziny na dobe.Proszę mi doradzić co robić dalej czy stosować jakaś chemie na wyczyszczenie wody (np.Crystalwater) czy czekać aż woda sie sama wyklaruje?Miedzy czasie dolewałem jeszcze środka Supreme bioguard (podobno hit na rynku) ale niestety dalej nie ma efektuSadtroszkę jestem w kropce i nie wie co z tym akwa zrobić,ryby karmie raz dziennie ,filter jest praktycznie wogóle nie otwierany.....Proszę o pomoc

Po Twoim opisie wnioskuje że masz pierwotniaki , poczytaj o tym. Wpuściłeś za szybko ryby .
Nie ma cudownych środków nie licz na to.

Na pierwotniaki polecam lampe UV i dafnię.

Sam nie wiem ,akwarium jest oświetlone ledami właśnie nie posiadam lampy UV.Czyli się wychodzi na to że trzeba walczyć z pierwotniakiem?Ale czy bakterie nitryfikacyjne nie powinny zjadać pierwotniaka ??

(07.09.2014, 12:40)Budmat napisał(a):  Czyli się wychodzi na to że trzeba walczyć z pierwotniakiem?Ale czy bakterie nitryfikacyjne nie powinny zjadać pierwotniaka ??

nie, utleniają amoniak

200 l agassiza, otoski i rodostomusy
http://s2.ifotos.pl/img/Akwa-2Mjp_hhaahrr.jpg

Dzisiaj zrobione testy wody:

Ph 7.3
GH6
KH3
No2 03-09 mg/l
No3 20 mg/l

Tak to wygląda....

Skocz do: