• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[20 gal] Coś a'la Iwagumi.
#11

O ja cie, ale duzo tego wegla lejesz (Seachem Flourish Excel) 10ml na 70l dziennie? Ja dodaje po 3ml dziennie na 127litrow. Nie przeszkadza to rybom i roslinom?

Ogolnie akwarium bardzo mi sie podoba, moje wciaz jest w powijkach Smile Jak tam kosiarki daja rade z glonami? Ile dodajesz CO2 z butli? Wczesniej nie dodawalam CO2 wiec na chwile obecna eksperymentuje. Smile

www.happybettas.com - moj blog (ang)
Galeria Bojków -> klik
#12

A w czym przedawkowanie węgla ma przeszkadzać? Na wielu forach zalecane jest przedawkowanie jako pewnego rodzaju ''wspomagacz'' do walki z glonami.
Kosiarki jak kosiarki, dopóki młode to glony jedzą a jak podrosną to zdecydowanie preferują karmę dla ryb. Wiem że jest ich za dużo w tak małym zbiorniczku więc pewnie w piątek kilka zostanie przeniesionych do dużego. Myślę że 5 sztuk w 20 galonach powinno wystarczyć. A co do CO2 to podaję ''na wyczucie''. Przyduchy nie ma więc ryby nie wykazują jakichkolwiek niepokojących oznak. Roślinom taka dawka też pasuje, co prawda teraz nie bomblują ponieważ roślin jest trochę za dużo i przesłaniają światło ale za parę dni to się zmieni.

Akwarystyka to fajne hobby ;)
#13

Ponieważ takiemu tutaj jednemu koledze nie bardzo się podobało jak wygląda zarośnięty zbiornik więc proszę:

   

Żartowałem oczywiście. A tak serio to tyle zostało z zielska które rosło - część powędrowała do dużego a część ..... do kosza niestety.
Następne zdjęcia za dwa tygodnie. Zobaczymy o ile wzrosną rośliny przez ten czas.

Akwarystyka to fajne hobby ;)
#14

No cóż, nie wytrzymałem obiecanych 2 tygodni. Ze względu na to że część roślin powędrowała do dużego zbiornika jak również na to że Blyxa zwariowała i zaczęła zarastać akwarium więc postanowiłem jej w tym przeszkodzić. Zrobiłem coś w podobie restartu z tym że nie ruszałem podłoża a nawet dosypałem troszkę, nie wymieniałem wody jedynie dolałem trochę i zmieniłem układ kamieni. Praktycznie wyrwałem całe zielsko oprócz Glossostigmy i tej jednej biednej Zwartki. A jak wyrwałem to część oddałem znajomemu a reszta wróciła do akwarium. Efekty poniżej:
fotka przed:
   

i fotka po:
   
Tak to wygląda na dzień dzisiejszy. Akurat dzisiaj odebrałem świeżą dostawę nawozów z PL od zaprzyjaźnionej akwarystki więc ...... będzie czym nawozić Wink

Akwarystyka to fajne hobby ;)
#15

Patyk z mchem jest zbyt centralnie. Ja bym go przesunął w któryś z mocnych punktów, albo wyjął. Poza tym fajnie.
#16

Ten ''patyk'' to Manzanita --> http://www.manzanita-driftwood.com/Manzanita.html
Też się zastanawiałem nad przeniesieniem ale ....rurka od kubła której nie mam gdzie przenieść. Filtr ma dość duży przepływ wody i jeśli przeniosę rurką w lewo lub prawo to zacznie mi wciągać liście roślin które dopiero co przesadziłem. Dzięki za podpowiedź ale na dzień dzisiejszy musi tak pozostać.

Akwarystyka to fajne hobby ;)
#17

Minęły dokładnie 2 tygodnie i dwa dni a zbiorniczek na dzisiaj wygląda tak:

   

Trochę zmieniłem nawożenie:
Micro - codziennie 5 ml.
Macro - codziennie 5 ml.
Fe - codziennie 2 ml.
Węgiel w płynie - codziennie 5 ml.
Potas - codziennie 5 ml.
Jedynym dniem w którym nie podaję nawozów jest dzień podmiany wody czyli można by przyjąć że nawozy są podawane 6 dni w tygodniu.
Reszta bez zmian, CO2 podawane non stop, oświetlenie również bez zmian. Nuda Wink

Akwarystyka to fajne hobby ;)


Skocz do: