• 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MĘTNA WODA - PYTANIA I ODPOWIEDZI TUTAJ -ZAPRASZAMY!
#31

Cristal jest dobry, ale równie dobry co szkodliwy.
Proponuję wyeliminować przyczynę mętnej wody wody.
Akwarium jest świeże, jak zostało zbyt wcześnie zarybione to niestety przyczyną jest brak równowagi biologicznej.
Proponuje użyć opcji SZUKAJ, było już trochę takich tematów.

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#32

tez mialem taki rpoblem..na poczatek powiem tal nie propunuj zednej chemi bo rybki moge tego nie wytrzymac i juz wogole padaja jak muchy..
ja ak mialem z 8 sztuk mi padlo bo sasiad mi tak pomagal zrobic akwa ze mialkem wode zmetniaona..!!Tongue z tymi roslinki to pzresada...mysle ze roslinki moza wsadzic i nie powinno byc wiekszych problemow z nimi...ale pzred dojsciem akwarium do dobrego stanu nie proponuje wpuszczec rybek..Tongue pozdrowinaia i wesolych swiat ktore sie juz w zasadzie koncza..!! Tongue pozdro
#33

W moim akwarium pomogły szczepy bakterii np. JBL Denitrol. Przy podmianie wody podajesz dawkę jak dla nowego akwarium (10 ml na 100 l wody) i potem odpowiednio mniejszą dawkę (instrukcja na opakowaniu - ja dawałam 2,5 ml na 75 l wody) codziennie do skończenia opakowania.
Opis środka tutaj >>
Jeśli akwarium jest nowe - powinno to również pomóc w ustabilizowaniu zbiornika.
#34

Mam problem mam nowe akwarium 180l od 3 dni mam w nim wode i roslinki podaje co2 ferplast z bimbrowniczka i dzis wyszedlem na 2 godzinki i gdy wrocilem woda byla jak mleko i nie wiem czy mam zaprzestac stosowania tego co2 czy to normalne i jesli to normalne to czy to co2 sie wylacza czy ma dzialac caly dzien i noc prosze o pomoc dzieki
#35

Cierpliwości też tak miałem na początku.
Akwarium działa 3 dzień i woda zaczyna się klarować.
Powodów moze być wiele,ale poszukaj na forum bo o tym już było Wink

Sprawdź mój post
Tyt.Rozruch 90 litrów
#36

Witam , u mnie przez ponad trzy tyg. od założenia akwarium była mętna woda- teraz jest kryształ. CO2 powinno być wyłączane na noc , ale umnie w akwa 240l chodzą dwie bimbrownie cały czas i nic się nie dzieje z rybkami , gdybym miał butlę co2 to bym wyłączał elektrozaworem , w bimbrowni jest to kłopotliwe - jedynie przy zmianie roztworu trzeba uważac ( w 100l akwa ledwo uratowałem rybki ). Do klarowności wody trzeba czasu a nie żadnych środków ponieważ one tylko opóżniają proces dojrzewania akwa.
#37

Przyczyn mętnej wody jest wiele stawiam na kultury bakterii, których nie ma w zbiorniku. Najprościej byłoby kupić kapsułki z bakteriami lub wlać wiadro wody z podmiany z innego akwarium

Pozdrawiam bumboo
#38

Czyli co zrobic nowy roztwor i wlaczyc to na dzien a na noc wylaczac tak ??i poczekac az woda sie wyklaruje ??
#39

Pewnie źle żwirek wypłukałeś

Kaliber 44, Paktofonika [*]Magik[*]

300l - Ameryka Południowa Pawiookie
http://www.akwaswiat.net/-300l-ameryka-p...5924-3.htm


www.Pawiookie.pl
#40

mam czarny zwirek Marina takiej firmy i on juz byl wyplukany


Skocz do: