• 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MĘTNA WODA - PYTANIA I ODPOWIEDZI TUTAJ -ZAPRASZAMY!
#11

kamieni nie mam czyste dno
#12

Po pierwsze neony to ryby stadne i powinno byc ich minimum 6...A co do trzciniaka... mimo dużych rozmiarów jest rybą spokojną. Jednak nie należy łączyć go z małymi gatunkami ryb, ponieważ mogą potraktować je jako pokarm.....wiec zmien sobie obsade....za duzo ryb...mialem ten sam przypadek choc moze spowodowany inna przyczyna...ale ja zrestartowalem akwa i zrobilem nastepujace kroki:wymienilem zwir,zmniejszylem ilosc ryb,systematycznie podmienialem czesc wody (ok 25%) i zwiekszylem filtracje i..............woda do teraz jest czysciutka a ryby nabraly kolorów i staly sie bardziej aktywne...Wink pozdro

"NIE!" TRZYMANIU RYB W KULI
#13

Mam akwa 72 l od 8 miesięcy
4 kiryski
6 gupików
8 neonków
chciałem pozbyć sie ślimaków więc wrzuciłem ugotowaną obraną marchewkę do akwa na 12 godz niestety niedość że żaden nie przyczepił się to jeszcze zmętniala mi woda (pierwszy raz widzę coś takiego) i wykończył się jeden kirysek czy to od tej marchewki? wodę podmieniałem 6 dni temu nie znam parametrów wody
od czterech dni mam kiryski chyba spiżowe i jakoś pływa reszta
#14

Nie od marchewki, sama dokarmiam swoje marchewką i nic się nie dzieje, ja ją gotuję w cieniutkich plasterkach i na bardzo miękko i nic się nigdy nie działo.
Podmień z 50 % wody.
Kiryski są wrażliwe na złą jakość wody i być może dlatego Ci nagle padł.
Marchewka ma to do siebie, że gromadzi azot z nawozów nawet małe dziecko może się nią zatruć.

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#15

Witam.
W moim akwarium mam 4 welonki, 4 teleskopy oraz 4 karasie. Wszystkie są młode. W zasadzie akwarium mam tez od kilku tygodni, a same rybki zaczeły wprowadzać sie do akwarium 3 tygodnie temu. Wszystko by bylo Ok, gdyby nie fakt ze od 3 dni woda mi bardzo zmętniała. Ale sadze ze moglo to byc spowodowane tym, ze zastosowalem dodatkowo pokarm granulowany, lecz zauwazylem rybki wogole go nie zauwazyły. Mysle ze rozłożył sie przez to zanieczyścił wode. Tymbardziej ze woda ma podobny kolor jak i ten pokarm.
Moje pytanie brzmi, co mogło spowodować ta zmętnienie wody ???
Podkreśle jeszcze to ze jak zastosowalem ten pokarm wieczorem to dopiero zauwazylem zmetnienie wody rano, ale filtr poradzil sobie z tym i wieczorem kolejego dnia bylo juz na 90% woda taka jak poprzednio. Ale ja nie zastanawiajac sie dlaczego sie tak stalo. Zastosowalem kolejny raz ten pokarm. Niestety kolejny raz woda zmetniala ale teraz na dobre. Urzymuje sie tak juz od 4 dni i nic sie nie zmienia. Już czyściłem filtr i nic to nie pomaga. Nie wiem co robić.

Moje pytania to :
Co zrobic aby wodzie dać wcześniejszą czystość ???
Dlaczego Welonki i reszta nie chce jesc granulek, tym bardziej ze sa ona przeznaczone głównie dla tych rybek ???

Podkreślam ze najwieksza rybka ma ok 7 cm.

Aha zapomniałbym, ze wielkość akwarium to 240 L

Prosze o pomoc !!!!
#16

A dno odmuliłeś ?

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#17

Kesi napisał(a):A dno odmuliłeś ?

No nie odmuliłem bo jeszcze nie mam odmulacza Smile, ale dzisiaj juz jest lepiej... No ale co z jedzeniem, dlaczego nie chca jeść tych granulek ???
#18

A namoczyłeś granulki przed podaniem ?

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#19

Kesi napisał(a):A namoczyłeś granulki przed podaniem ?
no nie namoczyłem Sad bo nie wiedziałem, ze sie je wymacza wczesniej.

A jak to sie robie ??? W jakiej wodzie ???
#20

Możesz w wodzie z akwarium, chwilkę namoczyć, a potem podać. Powinny jeść chętniej.
Jakiej firmy jest ten pokarm ?
Dobrze by było, abyś wprowadził do akwarium ampularie i świderki albo jakieś rybki denne, które w razie czego zjadłyby to co zostanie.

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.


Skocz do: