• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[112 l]
#1

Witajcie! Rok temu trafiłam tu jako posiadaczka mieczyków w 25 l akwa. Dziś jestem biotopowcem i szczęśliwą posiadaczką 112-tki z dzikimi Betta Big Grin

Wymiary akwarium - 80x35x40 cm
Wyposażenie;
- oświetlenie - 2x18w (planowana zmiana na ledy)
- filtracja - Tetra Ex600
- ogrzewanie - Weipro 150w
Podłoże - piasek z kulkami gliniano-torfowymi i pałeczkami nawozowymi, jest nieodmulany, mam ok. 2-3 cm warstwę mułku Wink
Obsada;
- fauna:
- 9x Trigonostigma hengeli (Razbora Hengela)
- 2m+1f Betta picta (Bojownik jawajski), pokolenie F3/F4
- zatoczki, świderki, rozdętki i dwie ampularie
- flora:
- Salvinia natans, Lemna minor, Hygrophila corymbosa, Cryptocoryne wendtii 'brown', Cryptocoryne petchii/beckettii, Vallisneria asiatica, Ceratophyllum demersum, Microzorium pteropus, mech christmass
Parametry wody - pH 7 (schodzimy w dół)
Długość istnienia akwarium - od 20 któregoś grudnia 2013

   
   
   
   
   
   

Pozdro! Big Grin


Załączone pliki Miniatury
   
#2

Bravooo Bravooo Z tym mułkiem to czasami można zrobić sobie akuku Smile albo rybkom.
#3

Hmm, dzikimi mówisz Betta? To pokolenie F3 czy F4 uważasz za dzikusy? Praktycznie do F1 to jeszcze ma znaczenie a dalej ..... nie bardzo. Co do samego zbiornika to radziłbym jednak odmulić dno.

Akwarystyka to fajne hobby ;)
#4

Julka! Big Grin
no nieźle
#5

Norbert, mówię "dzikie Betta", bo tak są często określane gatunki, któr nie są zwykłymi splendensami. Wink Ale tak czy siak, mają w sobie ten pierwiastek dzikości, samce były oswajane 2-3 miesiące. Wink Ich zachowanie jest w 100% inne niż kubeczkowców.

Nie odmulam i nie widzę złych skutków. Znajomi także tego nie robią i nikomu krzywda się nie stała, a kryptokorynom i nurzańcowi się baaardzo podoba Tongue

Nie odmulam, hoduję ślimaki i cieszę się, że mi plechy glonów rosną, dziwny ze mnie człowiek, ale człowiek Big Grin
#6

Mam wrażenie że mylisz pojęcia. Oznaczenia typu F1, F2 i tak dalej nie odnoszą się jako:
''....... określane gatunki, któr nie są zwykłymi splendensami.''
czyli nie odnosi się do gatunku Betta tylko do wszystkich ryb czy nawet zwierząt. Nie ma gatunków Betta Splenders ponieważ to jest gatunek są natomiast jego różne odmiany takie jak Double Tails, Halfmoons, Veiltails i inne. Tak, masz rację - takie ryby z reguły zachowują się inaczej niż ryby typowo hodowlane ale powtarzam raz jeszcze - pokolenie F3 lub F4 tak naprawdę nie ma większego znaczenia w przeciwieństwie do pokolenia F1 czy też F2. Wiem coś na ten temat ponieważ w moim zbiorniku pływają dwie samice skalara i obie są to F1 a w małym zbiorniku pływa ich potomstwo czyli F2 co jednak nie robi wrażenia na hodowcach/kupujących. To bardziej działa na mnie że mam takie ryby niż na tych co te ryby kupują. Wracając do Twojego zbiornika to skoro osad nie przeszkadza mieszkańcom to ok ale ...... no właśnie - nie podałaś parametrów wody.

PS Jeśli ja się pomyliłem to mnie popraw.

Akwarystyka to fajne hobby ;)
#7

Chyba się źle zrozumieliśmy. W moim otoczeniu określenie "dzikie Betta" (chodzi o samo słowo "dzikie" Wink ) określa gatunki takie jak B. unimaculata, B. macrostoma, B. smaragdina, B. channoides itd., wiesz, te, które nie są splendensami. Wink

A mi tłumaczyć odmian itd. nie musisz.

pH w baniaku wynosi ok. 7. Twardości nie mierzę, bo nie czuję potrzeby podczas zbijania pH Wink Wyjsciowo pH ma wynosić 5,5-6
#8

Jeśli ma być naturalnie to rozumiem że będziesz działać z kwaśnym torfem. Smile i wodą ro.
#9

Zbijam za pomocą RO. Schodzi pH o 0,2* po podmianie.
#10

Samą wodą ro nie zbijesz.


Skocz do: