• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Filtr do 112. Co polecacie ?
#1

Mpewien problem. Otóż Zakupiłem standardowy zbiornik 112l 80x35x40, oświetlenie jak na razie 2x18W aczkolwiek będzie lepsze.
Chciałem zapytać jaki filtr polecacie państwo do tego akwarium, od razu mówię że nie chcę filtra zewnętrznego ani kaskady. Myślałem nad zakupem : aquael turbo 2000, co sądzicie ? Proszę o wasze opinie oraz propozycje. Filtr ma być w przedziale cenowym do max 120zł.
Nasunął mi się również filtr aquael multikani, co sadzicie ?

Obsada do akwarium: 4 kirysy, 2 kosiarki, 4 danio, 5 neonek, bojownik oraz jedna ryba z rodziny karpiowatych (nazwy nie pamiętam).
#2

aquael turbo 2000 bedzie zdecydowanie za mocny ja w swoim turbo 1000 musiałem dorobić deszczownie aby nie było pralki (akwarium 130l) . regulacja wydajnosci w tym filtrze jest kiepska a aquael multikanni to przeciez zewnetrzny a ty napisałeś "od razu mówię że nie chcę filtra zewnętrznego ani kaskady."
#3

Witam ja mam w swoim baniaku 112l filtr turbo 750 i jestem z niego zadowolony aczkolwiek myśle nad zakupem zewnetrznego.
#4

ja mam u siebie hw 302 (zewnętrzny) jako biolog i do tego tydzień temu dokupiłem hw 602a jako mechanik. woda czyściutka i łap już do akwa nie trzeba wogóle pchać. Ciekaw jestem ile prefiltr wytrzyma bez czyszczenia. Miałem początkowo gąbkę w akwa jako prefiltr, ale podczas wyjmowania syf znowu wpadał do akwa - teraz o nic się nie martwię.

Tez się obawiałem filtra zewnętrznego, ale po jego zamontowaniu nie chciałbym nic innego - podobnie w drugim akwa z krewetkami wywaliłem zwykły filtr z gąbką a wsadziłem małą kaskadę i jest git.


Skocz do: