• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

200 l baniak, azja, obsada
#1

Witam,

Mam problem z obsadą do mojego baniaka. Mianowicie chciałbym żeby to był biotop Azja. Ale mam w nim również pozostałości ze starego baniaka. Już piszę co w nim aktualnie jest:
Bocja wspaniała x2
Gurami mozaikowy x2
Kirys albinos x2
Kosiarka x2
Loricaria red x2
Zdaje sobie sprawę, że kirysy i loricarie nie będą tam pasować ale ze względu na sentyment nie chce się ich pozbywać.
Jeśli chodzi o gurami wyczytałem gdzieś w necie, że do 200 l 2x (2+1) ale nie wiem ile w tym prawdy ?
Czy jeszcze będzie się coś tam nadawało ?
Dodam, że wolał bym nie przerybić baniaka, co radzicie ? Smile
#2

Oddaj bocje rosną olbrzymie. Możesz spróbować 2 haremy gurami ale ja proponowałbym większy jeden harem tzn 1+4. Kirysy jak chcesz zostawić to dokup.
Do tego jakaś ławica razbor

"NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU"

[url=http://en.grepolis.com/invite-4901565-en77?invitation_id=694106&invitation_mac=0db7d640&ref=player_invite_bbcode][/url]
#3

Też właśnie myślałem o haremie 1+4 bo boje się, że 2x (2+1) mogły by się podgryzać samce Smile Jeśli chodzi o Kirysy o jakiej ilości myślałeś ?
Szczerze mówiąc nie oglądałem nigdy razbor, kojarzą mi się trochę z neonami. Dobrze będą się czuły w otoczeniu gurami ? Mam aktualnie dwa i są to spokojne rybki ale jednak wielkością znacznie przerastają razbory. Jakie rybki jeszcze mógłbyś polecić do gurami Smile ?
#4

To co napisałem wystarczySmile

Według standardowego podziału
góra akwarium gurami
środek razbory
dno kirysy (10 szt) no i te zbrojniki

"NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU"

[url=http://en.grepolis.com/invite-4901565-en77?invitation_id=694106&invitation_mac=0db7d640&ref=player_invite_bbcode][/url]
#5

A roślinki jakie proponujesz ? aktualnie mam korzenie oraz nurzańca nada się np. anubias ?
#6

myślę że aż tak trzymać się biotopu nie musisz Smile wybierz takie które się tobie podobają. Byle parametry miały spełnione

"NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU"

[url=http://en.grepolis.com/invite-4901565-en77?invitation_id=694106&invitation_mac=0db7d640&ref=player_invite_bbcode][/url]
#7

Nurzaniec będzie dobry, oprócz tego cały rodzaj Cryptocoryne albo Eloharis na pierwszy plan, oprócz tego Liminophila, Rogatek, Microsorium.
Razbory i Gurami mają raczej odmienne wymagania... Razbory to mieszkańcy azjatyckiego BW, preferują miękką i kwaśną wodę z dodatkiem garbników, natomiast Gurami preferują czystą, średnio twardą, obojętną wodę. Jeśli chciałbyś je trzymać razem to raczej dostosuj akwarium pod razbory, Gurami łatwo się przystosowują do różnych warunków. Podobne do nich wymagania maja sumiki szkliste.[/u]
#8

Sumiki kiedyś już chciałem mieć i w sumie teraz nawet ich pod uwagę nie brałem Smile Zerknę ile kosztują w zoologu i wtedy zdecyduje Smile
Mam kolejne pytanko: Czy zna ktoś jakis złoty sposób żeby kupić gurami mozaikowatego samice ? bo próbowałem już 2 razy dobrać do samca samiczkę i po raz kolejny nie trefiłem :/ Zoologiczne w mojej okolicy nie mają do sprzedania wystarczająco dużych żeby rozpoznać płeć :/ Znowu będę musiał oddać samca Sad
Znacie jakieś sposób, żeby rozpoznać młode gurami ? Z tego co czytałem to chyba nie ma takiej możliwości :/
#9

Raczej ciężko to zrobić, najlepiej bierz te z jak najkrótszą płetwą grzbietową - większa szansa że będzie to samica niż samiec. Poza tym do samca raczej dokup ze 2-3 samice.
#10

Zrobiłem dziś przelot po zoologicznych w mojej okolicy i może być problem z tymi gurami :/ W jednym zoologicznym zaproponowali mi zakup 5 gurami i jak dorosną mogę oddać samce w zamian za jedzonko albo roślinkę chyba najlepsze wyjście...
macu67 jeśli chodzi o obsadę to plan jest na duży harem tj. samiec + 4 samice.
Baniak i tak jeszcze moczy się z samymi roślinkami tak więc mam jeszcze czas na podjęcie decyzji co zrobić Smile
Jeszcze pozostaje wariant oddania guramiego mozaikowatego i coś innego można wtedy dobrać do obsady, myślałem o marmurkowym albo dwuplamistym tam chyba łatwiej jest rozpoznać płeć. W ostateczności 2x 1+3 prętników ale średnio mi się podobają i nie rosną takie ładne jak mozaikowate Sad
Może macie jakieś inne pomysły ?


Skocz do: