• 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[26]No name 2
#1

Witam.
Oto nowa odsłona mojego biurkowego malucha
Litraż: 26,88L
Wymiary: 42x21x30 cm
Szkło opti white 4mm
Oświetlenie: 3 x 8 W
Filtracja: Kaskada Elite Hush 20
Podłoże: Czarny kwarc,piasek
Dekoracja: Red mor wood,Otoczaki cherry
Flora:
Marsilea hirsuta
Bolbitis heudelotii
Chrismas moss
Sagitaria subulata
Pogostemon hefleri
Milimeter moss
Microsorum
Pelia
Echinodorus tenellus
Fauna Gupiki e. tiger ,neon zielony krewetki
Pierwszy raz stosuję pogostemona i marsile
Lecz w przypadku pogosemona mam dziwne wrażenie że jest on za duży wizualnie do tego litrażu
Oczywiście aranżacja świeżutka gdyż wczoraj skończona.Wszystko obyło sie bez ruszania podłoża jak i na starej wodzie i dużych podmianach
Wiem że fotka nie rewelacja ale lubi się to co się ma

http://img31.otofotki.pl/rl51_DSC_0002.JPG.html
#2

Skoro wszystko swieze to musimy poczekac. Ale ja juz teraz napisze ze bedzie co podziwiac. Przemyslane widze jest wszystko wiec tylko czekac na rozrost roslin. Zycze powodzenia.
#3

Ta kaskada na środku razi w oczy....
#4

Wiem ale nie mam jak ją zakamuflować zwłaszcza przy niższych aranżacjach
#5

no to ja Ci powiem że albo bym kupił za grosze np Aquael fan micro plus ( na ten litraż starczy ) albo czytałem ostatnio o kubełkach DIY naprawdę bardzo łatwe w konstrukcji ( sam zastanawiam się czy takiego nie zrobić) a jeśli chodzi o media filtracyjne możesz mieć co chcesz.
#6

I co ten fan micro zapewni ci dobra cyrkulację? Juz nie wspominając o jego zerowej pojemności juz zdecydowanie poleciłbym pat mini.
O filtrach diy juz w ogóle pisac nie chce.
#7

ja go nie poleciłem ale podałem przykład małego filtra do twojego akwa zamiast tej rażąco niebieskiej kaskady.
#8

Miałem jakiś czas temu mniejszą chińską kaskadę ale po tygodniu użytkowania była już zapchana.
Ten jest duży ale niezawodny.Mam go już jakieś 5 lat i zaglądam do niego raz na pół roku.Zresztą nadfiltracji nigdy za wiele.Zastępowanie jej wewnętrznym nie ma sensu gdyż i jego trzeba by było jakoś ukryć.
Pomyśle nad jakimś kamuflarzem
Być może pleksa oklejoną filią samoprzylepną.
#9

(28.03.2014, 22:30)Lukasz299 napisał(a):  ja go nie poleciłem ale podałem przykład małego filtra do twojego akwa zamiast tej rażąco niebieskiej kaskady.

myślę, że pomalowanie ściany ,za akwarium, na niebiesko rozwiązało by sprawę Smile

200 l agassiza, otoski i rodostomusy
http://s2.ifotos.pl/img/Akwa-2Mjp_hhaahrr.jpg
#10

top2107
nawet nie głupi pomysł Smile


Skocz do: