• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

moje 330l
#1

Baniak 330l , start luty 2012r, zmiana podloza grudzien 2013r

Akwarium o wymiarach; 120sz x 47gl x 60wys

Filtracja; 2 filtry kubelkowe. Fluval 405 i drugi o podobnych wymiarach Wink

Grzalka; 200w

CO2; z butli

Oswietlenie; 5x 39w t5

Parametry;
Api kropelkowe
Temp - 26,0
Ph - 7,6
NH3 - 0,25-0,50
NO2 - 0,0
NO3 - 0,0
KH - 3n
GH - 11n

Podloze;
piasek a pod nim ziemia do kwiatkow

Flora;
zabienice
kryptokoryny
onowodek
anubias
i po zmianie podloza gloniska :/

Fauna:
2x skalar
1x poldziubek karlowaty
1x drobnoustek
6x kirysek sterby
10x kirysek albinos
3x kirysek (?)
2x 2 pary Ramirezek
8x neonki
9x pstrazenica marmurkowa
15x bystrzyk czerwony
2x zbrojnik niebieski
xx otosek
1x glonojad (?)
1x zbrojnik zebra (tak mi sie wydaje)


akwarium zaraz po zmianie podloza




a to zbrojnik, ktorego nazwy nie znam


akwarium z wczesniejsza aranzacja

Wszelkie uwagi i sugestie co do aranzacji beda mile widziane.
#2

Te zdjęcia.... takie małe... ooooo....

Zbrojnika zebry raczej na pewno nie masz, a jeżeli masz to się ciesz, bo one chodzą jakieś 500zł/sztuka.
Półdziobek nie bardzo pasuje do takiego akwarium.
Wydaje mi się, że jest bardzo ładne, ale ciężko mieć pewność bo te zdjęcia są malutkie.
#3

Czyli zebry nie mam Sad ale cos podobnego Wink






a o to dumny tatus, nie chcial sie do zdjecia obrocic
#4

Po co Ci tyle światła? Rośliny które masz wcale tego nie wymagają. Spokojnie możesz odłączyć 2 świetlówki.
No i CO2 przy tych roślinach też większego sensu nie ma (spójrz na kh, chociaż mimo tego masz stosunkowo wysokie pH). Nawozisz czymś?
Wyniki testów mówią że coś nie tak z biologią w zbiorniku, a dokładniej chodzi mi o związki azotu.
#5

Rybka na zdjęciu to prawdopodobnie jakaś Farlowella, postaraj się o lepsze zdjęcie Smile

Akwarium ogólnie bardzo ładne, co masz jako tło? Bo na zdjęciu wygląda dość psychodelicznie Tongue
#6

Nie, nie jest to zebra niestety - ale to też ładne Smile

Fajnie obsadziłeś korzeń anubiasami. Mi się akwa podoba, jest trochę inne.
W prawym rogu żabienica zdaje się mieć problemy.
#7

(26.01.2014, 23:53)marcin0714 napisał(a):  Po co Ci tyle światła? Rośliny które masz wcale tego nie wymagają. Spokojnie możesz odłączyć 2 świetlówki.
No i CO2 przy tych roślinach też większego sensu nie ma (spójrz na kh, chociaż mimo tego masz stosunkowo wysokie pH). Nawozisz czymś?
Wyniki testów mówią że coś nie tak z biologią w zbiorniku, a dokładniej chodzi mi o związki azotu.

I swietlowki odlaczyly mi sie automatycznie Sad Po powrocie z pracy okazalo sie, ze cale mieszkanie nie ma pradu, wlsnie dzieki zwarciu w akwarium. Teraz musze rozebrac obudowe i znalesc przyczyne problemu. Moze w koncu szkola elektryczna do czegos sie przyda Wink
Z roslinami lekko eksperymentuje wiec moze kilka usune a na ich miejsce przyjda inne. Propozycje mile widziane.
Co do wysokiego Ph to wydaje mi sie, ze zawodzi sposob rozpuszczania CO. Bede musial znalesc inny sposob.
Z azotanami, jak do tej pory bylo ok. Testy byly robione przed podmianka. Poczekam 2 dni i sprawdze raz jeszcze.

(27.01.2014, 11:45)Yacek napisał(a):  Nie, nie jest to zebra niestety - ale to też ładne Smile

Fajnie obsadziłeś korzeń anubiasami. Mi się akwa podoba, jest trochę inne.
W prawym rogu żabienica zdaje się mieć problemy.

Z tego co sie dowiedzialem to za ta cene nie mogla byc zebra Sad ale plan jest na sparowanie jej/jego w pozniejszym terminie i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Dziekuje za mile slowo. Do obsadzenia korzenia uzylem ok 15-20% anubaisa z poprzedniej aranzacji ale jakos w tej mu sie az tak nie podoba tak samo jak i zabienicy.
Wyczytalem, ze moze byc to brak potasu ale wlasnie nawoze K2SO4 co kilka dni i jakos nie pomaga Sad Moze jakies sugestie?
(27.01.2014, 10:36)Piczu14 napisał(a):  Rybka na zdjęciu to prawdopodobnie jakaś Farlowella, postaraj się o lepsze zdjęcie Smile

Akwarium ogólnie bardzo ładne, co masz jako tło? Bo na zdjęciu wygląda dość psychodelicznie Tongue

Na dobre zdjecie trzeba bedzie poczekac az uporam sie z awaria oswietlenia.
Za tlo robi gotowe tlo z akwarystycznego naklejone przez moja kochana malzonke, pod moja nieobecnosc. Wierz mi, w rzeczywistosci wyglada jeszcze gorzej Wink
#8

Tło odklej i na wodę z mydłem spróbuj,
najlepiej tą stroną bez kleju. Na krawędziach
możesz złapać taśmą klejącą Smile
#9

(27.01.2014, 22:14)ProAkwarysta napisał(a):  Tło odklej i na wodę z mydłem spróbuj,
najlepiej tą stroną bez kleju. Na krawędziach
możesz złapać taśmą klejącą Smile

Taki jest plan. Zastanawiam sie tylko nad kolorem. Wydaje mi sie, ze niebieski albo jakis ciemny kolor by pasowal. Albo cos strukturalnego...
#10

Z doświadczenia wiem, że czarny brystol będzie najlepszy.


Skocz do: