• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jakie ryby moge dokupic?
#1

Witam, mam akwarium 60l a w nim 1x neon innesa, 4x molinezja ostrousta, 2x pyszczak (1x Maingano, 1x Wspaniały ) jakie rybki mogę do tego dokupic?
#2

Primo: neonki to ryby stadne, nie możesz trzymać tylko jednej
Secundo: niestety nie możesz mieć pyszczaków w 60 litrowym akwarium. Skąd one się tam w ogóle wzięły?
Tertio: co do obsady masz mnóstwo tematów, na pewno znajdziesz coś dla siebie nawet jeśli masz już jakieś rybki.
#3

Jeśli chodzi o litraż, to z wymienionych przez Ciebie ryb możesz mieć tylko neony innesa.
Radzę zapoznać się z wymaganiami ryb które masz, mieszanie tak różnych biotopów jest beznadziejne...

Opisz zbiornik zgodnie z regulaminem!
#4

Tak wiem ze neonki są stadne ale na razie kupiłem jednego na "test" Wink oczywiście ze dokupię więcej. A co do pyszczaków to wiem (przeczytałem) ze muszą być w akwa 200l, ale w moim 60l obserwuje je i widze ze wszystko jest ok i się im podoba. Możecie mi coś polecic do tego akwa?
#5

(14.12.2013, 19:17)SanchoPansa napisał(a):  Możecie mi coś polecic do tego akwa?

Polecam zrobić porządek z obecną obsadą.


(14.12.2013, 19:17)SanchoPansa napisał(a):  w moim 60l obserwuje je i widze ze wszystko jest ok i się im podoba.

Jak to obrazują? Merdają ogonami?



http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/20...1350812563
#6

(14.12.2013, 19:17)SanchoPansa napisał(a):  w moim 60l obserwuje je i widze ze wszystko jest ok i się im podoba.

Jak to obrazują? Merdają ogonami?



http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/20...1350812563
[/quote]

Niee, po prostu jak z nimi rozmawiam to mowia, że jest zajebiscie -.-


Po prostu nie wykazuja jakis negatywnych działan. Pływają sobie normalnie po całym akwarium, "nie kłócą" się z innymi rybami, wykopały sobie jame ;d
#7

(14.12.2013, 19:30)SanchoPansa napisał(a):  Niee, po prostu jak z nimi rozmawiam to mowia, że jest zajebiscie -.-


Po prostu nie wykazuja jakis negatywnych działan. Pływają sobie normalnie po całym akwarium, "nie kłócą" się z innymi rybami, wykopały sobie jame ;d

Ja na początku mojej przygody z akwarystyką tez miałem tzw. zupę rybną i wydawało mi się, że jest wszystko w porządku. Polecam jednak zajrzeć do jakiejkolwiek encyklopedii ryb i poczytać o ich wymaganiach. Bo stwierdzenie, że wszystkie pływają normalnie po akwarium jest bez sensu. Neonek będzie pływał tak czy inaczej obojętnie czy będzie w stadzie czy samotnie. Nie zastanawiaj się nad tym co dokupić tylko najpierw przemyśl co usunąć, żeby zrobić porządne akwarium.

(14.12.2013, 19:17)SanchoPansa napisał(a):  Tak wiem ze neonki są stadne ale na razie kupiłem jednego na "test" Wink
Bez komentarza.

(14.12.2013, 19:17)SanchoPansa napisał(a):  A co do pyszczaków to wiem (przeczytałem) ze muszą być w akwa 200l, ale w moim 60l obserwuje je i widze ze wszystko jest ok i się im podoba.
Wszystko niby wiesz ale robisz po swojemu.

(14.12.2013, 19:17)SanchoPansa napisał(a):  Możecie mi coś polecic do tego akwa?
Polecam oddanie chociażby pyszczaków.


Skocz do: