• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada 112l (Co sądzicie?)
#11

(09.12.2013, 16:41)przemo89 napisał(a):  Nie miałem nigdy otosków i nie wiem jak się zachowują dlatego pytam. W literaturze pisze że mogą przejawiać zachowania terytorialne?? Więc jak jest naprawdę?

W jakiej literaturze? Podasz dokładny przykład?
Otoski to ryby stadne a nie terytorialne.
#12

(09.12.2013, 17:17)marcin0714 napisał(a):  
(09.12.2013, 16:41)przemo89 napisał(a):  Nie miałem nigdy otosków i nie wiem jak się zachowują dlatego pytam. W literaturze pisze że mogą przejawiać zachowania terytorialne?? Więc jak jest naprawdę?

W jakiej literaturze? Podasz dokładny przykład?
Otoski to ryby stadne a nie terytorialne.

Proszę bardzo pierwszy temat jaki mi wyskoczył w google Smile
http://www.superakwarium.pl/otosek-otoci...id457.html
#13

To że jeden otosek pogoni drugiego to normalne i niegroźne, zresztą dzieje się tak u większości ryb stadnych.
Ale obierania sobie rewirów i walk o nie u otosków nie zauważyłem.
#14

Negować to znaczy jeszcze coś innego niż tylko zaprzeczać? Wszystkie niezbędne info odnośnie otoskow masz w linku, który podales. Jeśli ich domniemany przez autora terytorializm z niczym się nie wiąże, to jakie znaczenie ma dla Ciebie?
#15

(09.12.2013, 18:52)piotr u. napisał(a):  Negować to znaczy jeszcze coś innego niż tylko zaprzeczać? Wszystkie niezbędne info odnośnie otoskow masz w linku, który podales. Jeśli ich domniemany przez autora terytorializm z niczym się nie wiąże, to jakie znaczenie ma dla Ciebie?

Nie mam zamiaru zagłębiać się w Słownik Języka Polskiego, odnośnie tego "negować" bo nie o tym temat i całe forum. Smile Autor pisze że "Otoski przejawiają zachowania terytorialne" jak już wcześniej pisałem nie mam doświadczenia w hodowli tych że rybek. Użytkownik "marcin0714" udzielił mi odpowiedzi opierającej się na jego doświadczeniu i o to mi chodziło Smile Więc trzeba będzie zrobić podmianę kosiarek na otoski Smile

Co do tego negować:
"...

znaczenia:

czasownik przechodni

(1.1) zaprzeczać
(1.2) odrzucać, podważać słuszność czegoś ..."
W moim przypadku czyjeś wypowiedzi Smile
#16

Forum może i o czym innym, ale dobrze jest znać znaczenie słów, których się używa. "Tych że" w tym przypadku piszemy łącznie Smile Podjąłeś słuszną decyzję Smile


Skocz do: