• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada [112l] opinie i sugestie
#1

Witam!!!
To jest pierwszy mój temat na tym forum.
Przygodę z akwarystyką zacząłem jakieś dwa miesiące temu dla tego proszę o opinie na temat mojego zbiorniczka.
Zbiornik to standardowe 112l z podłożem ze żwiru o różnej granulacji.
zdj w załączniku


Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us

Sporo roślin które bardzo szybko rosną.

Obsada:
15 neonów inessa
4 neony czerwone
6 kirysków albinosów
4 molinezje (1 samiec, 3 samice)
3 gupiki (1 samiec, 2 samice)
2 otoski
2 zmienniaki (samiec i samica)

filtr zewnętrzny aquael fzkn150

Poza ospą którą zwalczyłem podniesieniem temperatury do 30 st.C i podaniem nadmanganianu potasu nie miałem innych problemów.

Chciałbym zapytać jak pasuje obsada i co powiennem zmienić.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
#2

Obsada w porządku, ale zrezygnował bym z zmienniaków. Dodaj może jakieś tło i wrzuć jakiś kawał drewna na prawo zamiast tych otoczaków.
#3

Witaj.
Schowałbym grzałkę gdzieś z boku. Otosków powinno być od 6 w górę, a dla kirysków lepszy byłby piasek i też bym oddał zmienniaki. Poza tym, obsada jest ok. Akwarium wygląda czysto, jak rośliny się bardziej rozrosną, będzie dużo lepiej.
Ile masz światła?
#4

2x20W i w poniedziałek montuje po bokach 4x5w światła ledowego. Otoski jak tylko przyjdą do sklepu to zaraz kupię i wpuszczę. Temat drewna przerabiałem. Był korzeń, ale już wyleciał(farbił wodę i to mnie denerwowało).
Piasku jest dosyć sporo, bo jest wymieszany razem z kamieniami. Układ też w akwa już jest inny, bo musiałem jest znieść do innego pomieszczenia, więc była okazja na poukładanie tego od nowa. Rośliny rosną bardzo szybko. Dla czego pozbyć się zmienniaków??
#5

Wstaw aktualne zdjęcia. Ja bym je usunął, bo już i ta masz ok 40 ryb, a oprócz tego niedługo pewnie Ci się coś okoci.
#6

Otosków dorzuć bo to stadna rybka

"NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU"

[url=http://en.grepolis.com/invite-4901565-en77?invitation_id=694106&invitation_mac=0db7d640&ref=player_invite_bbcode][/url]


Skocz do: