• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zawiesina
#1

Witam Mam Akwarium już od dłuższego czasu i nie miałem większych problemów ale ostatnio pojawiła mi się dziwna zawiesina która nie koniecznie chce zniknąć... Mam filtr zewnętrzny Unimax 250 akwarium 50l obsada to 9 Neonów Innesa i 9 Neonów Czarnych, 2 Helenki i krewetka w filtrze mam gąbke, watę torf ganulowany i krążki ceramiczne...na powierzchni też non stop utrzymuje się dziwny korzuch... Paramety wody: Ph-7, Gh-5 Kh-4 temp ok. 25°C.
#2

pomaga papierowy ręcznik, rzucasz go poziomo na tafle wody i szybkim ruchem ściągasz, poza tym ustaw filtr aby poruszał taflą wody
#3

No fakt mierzyłem w tej samej menzurce ale dokładnie przepłukiwałem wodą z akwarium. A wylot filtra niby miesza tą powierzchnią ale kożuch się utrzymuje a w toni pływają takie mikro drobinki no ale widoczne i psujące wygląd i przejrzystość.Wcześniej gdy podłączałem pierwszy raz filtr to zrobiłem błąd i nie wypłukałem zeolitu i zamuliło mi wodę ale to akurat zniknęło a zeolit wywaliłem i reszte wkładów wypłukałem nawet starałem się nie karmić ale to nie wiele pomogło...
#4

To w toni wodnej to pierwotniaki. Wyszukaj hasło "zakwit pierwotniaków" i czytaj, temat był wiele razy poruszany na forum.
#5

Czy to się jakoś da pokonać w miarę naturalnymi sposobami? Bo chemii nigdy nie używałem i nie zamierzam...
#6

(24.11.2013, 21:31)$itara napisał(a):  Czy to się jakoś da pokonać w miarę naturalnymi sposobami? Bo chemii nigdy nie używałem i nie zamierzam...


(24.11.2013, 21:25)marcin0714 napisał(a):  Wyszukaj hasło "zakwit pierwotniaków" i czytaj, temat był wiele razy poruszany na forum.

Naprawdę tak trudno chociaż trochę się wysilić?
#7

Dzięki wielkie za pomoc. już wiem w czym problem i co muszę zrobić.


Skocz do: