• 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Brzankarium - 60l michnikowe

Witam,

Chciałem się podzielić z wami swoim nowym akwarium Wink

Tech:
Akwarium Divers Startup 60
Profilowane
Grzałka i filtr Hailea
Oświetlenie 2x15W

Podłoże:
Aquasubstrate II+

Rośliny:
Mały heniek
Glosia
Hygrophila polysperma
No i dwie rośliny których nazw nie zapamiętałem

Kamienie dragonstone oraz korzeń.
Na razie rośliny dają radę, w przyszłości kupię co2.
Nawożenie Planta Gainer

Ryby - brzanki sumatrzańskie ok 12 szt.

60l brzankarium KLIK
112l ogólne Klik Przeszłość.
www.akwarystyka-miedziowa.pl

Bardzo podoba mi sie to akwarium Smile
Tylko na henka troche ma malo oświetlenia i co2 jest mu potrzebne jest to kapryśna roślinka niestety
A jakieś mniejsze rybki ? Jest to tylko 60l Smile
Ogolnie fajnie Smile

Śliczne akwarium, bardzo podoba mi się te ciemne podłoże Wink

Miałem kiedyś henia w gorszym oświetleniu i na jałowym podłożu, dawał radę, z ryb będą tylko brzanki i nic więcej, wszystko jest przemyślane od podstaw także nie sądzę, abym popełniał błąd wybierając brzanki na obsadę Wink

60l brzankarium KLIK

Ja bym dołożył jeszcze światełka 2x15W, zapodał CO2 i cieszył pięknym holendrem Wink Obecnie masz umiarkowane światełko, dobre podłoże i nawozy, a to oznacza, że łatwo możesz popłynąć z glonami. Jeżeli wiesz co robisz to OK, ale mimo wszystko zachowaj czujność Wink

Z glonami jest jak z kobietami - cięzko im dogodzić by się w końcu odczepiły ;)

A gdzie mi się tam zmieszczą jeszcze dwie świetlówki Tongue Może w grudniu uszczknę coś z wypłaty na co2. Minął miesiąc od powstania, z glonów jak szybko się pojawił tak szybko zniknął nicień, dodam, że drugą świetlówkę zacząłem uruchamiać w tym tygodniu Wink

60l brzankarium KLIK

Aranżacja fajne ale glosia i heniek nie pociągną. Co Cię tak na same brzanki wzięło?

Simka Michnik Smile widzę że też wylądowałeś tu na forum Smile Jak już pisałem u nas, gratuluję wyboru brzanek i wystroju, coś innego niż oklepane i wywyższane ryby u nas Smile

W takiej sytuacji bardzo ostrożnie z nawożeniem (minimalne dawki) i warto zapodać jakieś kryptokoryny, microsoria i inne ciemnolubne zielska Wink a jeżeli masz brzaneczki, to warto pobawić się w azjatycki biotop czyli posadzić wszystko co rośnie właśnie tam Wink

Z glonami jest jak z kobietami - cięzko im dogodzić by się w końcu odczepiły ;)

Dzięki za opinie, jeśli rośliny z trzeciego planu padną to zajmę się mikrozoriami Wink ,
Yacek - właśnie glosia i heniek przyjęły się najlepiej, henio w dwa tygodnie już trochę urósł, myślę że nie będzie z nim najgorzej, gorzej z lileopsis bo powoli żółknie, ale do niego nigdy szczęścia nie miałem.

60l brzankarium KLIK

Skocz do: