Temat zamknięty

witajcie chcialem sie waz zapytac o podloże pod akwarium
#1

chcialbym sobie sypnac ziemie ogrodowa na cale akwa i nwm czy to dobry pomysl
#2

A jakie duże masz to akwarium i co w nim planujesz ?
#3

moje akwa to 55l moje rosliny z grubsza to trawka galeziatka zabienica cryptokoryna nevilla mech reszty niestety nie pamietam wymiary 60x60x30 obsada jeden zbrojnik niebieski ale mam zamiar sie go pozbyc (oddac) bron boze zabijac Big Grin pielegnice ramireza 1+1 i mam problem bo samice ma juz chyba zamiar skladac ikre ale za pierwszym razem ja zjadla -.- wiec nie zbyt to widze 9 neonow jezeli wazne 5 samic 4samce 3 otoski jak cos to pytac Big Grin a i moja swietlowka to 11w Big Grin

Jeżeli 50% postu podkreśla się czerwoną krechą to znak, że trzeba zacząć korzystać z autokorekty bo ktoś może pomyśleć że masz 6 lat.
#4

A teraz napisz jeszcze raz tak jak Cię uczyła pani od j. polskiego w podstawówce.

"Alejami wycackany szedł se jakiś gość,
Facjata niby owszem, może być.
I nagle potknął się o kamień rycząc "Och, psiakość!
Jak oni mogą w tej Warszawie żyć!...""
#5

W twoim przypadku może być ponieważ za ciemni ci wodę co dobre dla neonów
#6

bartek98 - co zaciemni wodę? I co znaczy "zaciemni"?
#7

Twoje posty to jeden chaos. Piszesz że masz 55l, a z wymiarów (pewnie naprędce wstukanych jak cały twój post) wynika że jest dwa razy pojemniejsze. Zaczynasz wymieniać obsadę i w trakcie przypomina ci się że pani ramireza złożyła ikrę...A przede wszystkim mowa miała być o ziemi ogrodowej jako podłoże.
Czyli istotne są tylko rośliny, planowany wystrój, rodzaj podłoża którym zasypiesz ziemię i oświetlenie.
Przy tych roślinach ziemia w podłożu się przyda, zwłaszcza pod kryptokoryną, "trawką" (nurzaniec?) i żabienicą. Przy 30cm wysokości, warstwa ziemi powinna mieć około 3 cm, na to drugie tyle żwiru/piachu. Rozsądnie sadź rośliny bo nie należy ich później przesadzać. Koniecznie dołóż drugie tyle światła,
przy obecnym oświetleniu rośliny po części padną, po części wyraźnie zmarnieją, a jeśli coś przetrwa to raczej nie będzie miało przyrostów lub wypuści liścia raz na ruski rok.
Temat zamknięty


Skocz do: