• 3 Głosów - 2.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ABC POKARMÓw
#1

Pokarmy dla rybek :

firma tetra






TETRA MINI PRO

Pokarm przeznaczony dla wszystkicz ryb akwariowych.
Bogaty w witaminy i substancje odrzywcze.dzięki temu jest optymalnie wykorzystywany przez ryby,(jeśli niesą wybredne i będą chciały to jeść :lol: )co z kolei zmniejsza obciążenie wody szkodliwymi substancjami.
Regularne karmienie tetrą mini pro (podobno)prowadzi do znaczącej redukcji poziomu azotanów.Dzięki zoptymalizowanych zawartych w nim protein/tłószczy ,dostarcza rybom więcej energii niż tradycyjny pokarm.


TETRAMIN MINI

Specjalny pokarm dla narybku o dłógości powyżej 1 cm.
pływajace (podobno)nietonące płatki umożliwiają właściwe pobieranie pokarmu.Jest ruwnież dobrym i pełnowartościowym pokarmem dla małych rybek np. neonów. Posiada stabilny poziom witaminy C.


TETRARUBIN

Pokarm płatkowy na bazie TETRAMIN sprzyjający pełnemu rozwojowi ubarwienia wrzystkich ryb akwariowych.Poprawa intensywność ubarwienia
widoczna po ok. dwóch tygodniach stosowania.Posiada stabilny poziom witaminy C.Dostepny także w formie granulatu.


TETRAMIN

Pokarm podstawowy dla wrzystkich ryb ozdobnych.Nowa formuła BIOACTIVE, to opatentowana przez firmę TETRA kombinacja aktywnych składników z wykorzystaniem najnowrzych osiągnięć naukowych zawiera odpowiednio dobraną mieszankę witamin wzmacniających kondycję i witalność, specjalne dostarczające energie kwasy tłuszczowe, które nie są rozkładane w organiżmie ryb, immustymulatory zwiękrzającz odporność ryb na choroby i stres.


TETRAMIN BABY

Specjalny pokarm dla narybku do 1 cm.Sproszkowany, wzbogacony dodatkowymi składnikami odrzywczymi.przyczynia się do równomiernego i zdrowego wzrostu w krytycznym okresie chowu.Posiada stabilny poziom witaminy C.



kródki popis żywych pokarmów




--------------------------------------------------------------------------------
Karmiąc ryby należy pamiętać, że pokarmy suszone w postaci płatków, czy granulatu nie są w stanie zastąpić pokarmu naturalnego. Pokarmy nienaturalne powinniśmy stosować więc jako dodatek do codziennej diety złożonej z pokarmów żywych naturalnych. Warto również zwrócić uwagę na wymagania naszych podopiecznych co do rodzaju pokarmu i w zależności od potrzeb zwiększać udział w codziennym menu pokarmów pochodzenia roślinnego albo zwierzęcego.

--------------------------------------------------------------------------------

Donniczkowce, Wazonkowce (Enchytraeus)

Wazonkowce osiągają długość do 3cm, ich ciało jest koloru białego. Żyją one w ziemi z dużą zawartością próchnicy. Możemy hodować je w warunkach domowych w pojemniku z wilgotną ziemią. Dokarmiamy je namoczonym chlebem, warzywami. Przed podaniem rybom należy je dobrze opłukać i ewentulnie podzielić na mniejsze kawałki. Nie powinniśmy stale serwować wazonkowców naszym rybom gdyż jest to pokarm tłusty.


Dżdżownice (Lumbricidae)

Dżdżownice to powszechnie występujące w ziemi skoposzczęty. Są one łatwostrawnym i pożywnym pokarmem dla ryb akwariowych. W zależności od wielkości ryb podajemy je w całości lub siekamy na kawałki. Dżdżownice są doskonałym pokarmem dla większych ryb .


Larwy komarów (Culex, Anopheles)

Larwy komarów dość obficie występują w niewielkich zbiornikach ze stojącą wodą w czasie ciepłych miesiący. Pokarm ten o poławiamy siatką, penetrując szybkim ruchem powierzchnię wody. Larwy komarów są dość szybkie, gdy je spłoszymy natychmiast opadają na dno. Powinniśmy podawać je większym drapieżnym rybom akwariowym.


Oczlik (Cyclops)

Oczliki to drobne skorupiaki, które doskonale nadają się do karmienia narybku jak i dorosłych ryb. Rozmiarem są one zbliżone do dafni. Sposób ich połowu i przechowywania jest taki jak dla rozwielitek.


Rozwielitka (Daphnia)

Małe skorupiaki zwane dafnią są doskonałym pokarmem dla ryb. Długotrwałe podawanie tego pokarmu nie odbija się negatywnie na kondycji naszych rybek. Rozwielitki występują w dużych ilościach w czystych niedużych zbiornikach wodnych, gdzie stają się pokarmem dla ryb tam zamieszkujących. Możemy je odławiać za pomocą gęstej siatki od wiosny do jesieni. Powinniśmy jednak pamiętać, o tym wraz z rozwielitkami możemy do akwarium przynieść niebezpieczne choroby, dlatego zaleca się pozyskiwanie dafni ze zbiorników, w których nie występują ryby. Najlepszym rozwiązaniem mimo wszystko jest zakup rozwielitek w sklepie akwarystycznym. Dafnia doskonale nadaje się do suszenia lub też do zamrożenia.


Rurecznik (Tubifex)


Rureczniki to skąposzczęty koloru czerwonego. Ciało ich ma bardzo małą średnicę, jego długość dochodzi do 6cm. Rureczniki możemy spotkać w mulistych zbiornikach. Przednia część ciała zanurzona jest w dnie, tylna wykonuje charakterystyczne faliste ruchy. Skąposzczęty te możemy przechowywać w zbiornikach (słoikach), w których zapewnimy stały przepływ wody lub w lodówce w temperaturze około 4°C. Przed podaniem rureczniki powinniśmy opłukać, a ich nadmiar usunąć z akwarium hodowlanego, gdyż dość szybko powodują one zmętnienie wody.
#2

TETRA WaferMix

Pokarm w postaci drobnych opadających na dno granulek. Przeznaczony dla wszystkich rub dennych- kirysków, cierniooczków, sumików a także zbrojników, glonojadów, raczków i krewetek. Opakowanie zawiera 2 rodzaje pokarmu- zielone granulki z dużą zawortością glonów z rodzaju Spirulina, poprawia witalność dennych roślinożerców, a także pomarańczowe granulki mięsne- dla mięsożernych. Pokarm pełnowartościowy, niskie zanieczyszczenie wody. :arrow: Osobiste doświadczenia: super pokarm, jedzą go nie tylko typowe denniaki ale też gurami czy danio- polecam

i do żywych dodaję:

szklarka- przezroczysty żywy pokarm (osobiste doświadczenia :arrow: polecam, bardzo dobry żywy pokarm)
ochotka- czerwony żywy pokarm (osobiste doświadczenia :arrow: nie radzę kupować, śmierdzi zgniłymi burakami)
rozwielitka żywa- małe czerwone rozwielitki (osobiste doświadczenia :arrow: dobry dla mniejszych rybek)

i przypomnienie- zawsze trzeba odkazić żywy przed podaniem rybom. Służy do tego np. preparat Abioseptyna Tropical
#3

http://klub.chip.pl/akwaria/akk/index1.html Big Grin

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#4

A konkretnie dla welonek jaki pokarm jest wskazany? Bo z tego co sie dowiedziałam to oprócz pokarmu z witaminami nie muszę nic dawać.
#5

Przydałby się bardziej urozmaicony pokarm - mu ludzie też jadamy różnie więc i niech welonka ma coś z życia :lol:
#6

a ja Swoje ryby karmię " wodzeniem " ktos powie mi o nim cos z własnego doswiadczenia ?
#7

Wodzień czyli biala larwa komara Smile Bardzo fajny pokarm , bardzo odzywczy , w sumie ma krotki okres przydatnosci do spozycia. Bardzo chetnie zjadany przez ryby takie jak gupiki,milinezje jak rowniez kiryski i kirysniki. Sam osobiscie nie choduje , kupuje w woreczkach o bardzo malym litrażu (100ml). Pokarm zywy. Polecam Big Grin
#8

jaaaaaaaaaaaaaa to jest larwa komara ? hehe a ja wczoraj poszlem do zoologinczego i kupiem zapas wodzenia i pytalem o lary komarow dla kardynałkow lolq Big Grin rozumiem p. sprzedawcy głopią mine Tongue
#9

Biała larwa komara (wodzień), czerwona larwa komara (ochotka)
dlatego sprzedawca zrobił głupią mine ;-)

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#10

a ja karmie firmom tropic

53l
3xneonki
2xplatki
2xmolinezje
10xgupik
1xglonojad syjamski


Skocz do: