• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pielęgnice ramireza, żałobniczki problem
#1

Witam.
Mam problem z moimi pielęgnicami ramireza i żałobniczkami, mianowicie rybki się napier... Mam je od 7 dni, cała obsada to 6 żałobniczek, 1+1 pielęgnice i 6 kirysków panda. Akwarium 72l, dno piasek, rośliny 4 żabienice i kilka korzeni. Temperatura 25, pH 6. Gdy wpuściłem rybki przez 3 dni było spokojnie, czwartego dnia rano znalazłem martwą żałobniczkę bez oka i płetwy. Pozostałe rybki pływają osobno i cały czas się przeganiają, samiec pielęgnicy nie daje samicy spokoju, przy okazji atakuje żałobniczki, one z kolei atakują się nawzajem. Czym może być spowodowane takie zachowanie? Z tego co wiem pielęgnice ramireza żyją zgodnie w parach a u mnie samiec cały czas atakuje samicę, żałobniczki to podobno spokojne rybki stadne, w moim wypadku pływają wszystkie osobno a jak któraś się zbliży do innej od razu walka. Czy ktoś już miał do czynienia z taką agresją rybek? Prosiłbym o poradę co mam z tym zrobić
#2

Zrób fotkę zbiornika i go opisz. Jeśli żałobniczki się przeganiają mogą być to samce.
#3

(24.09.2013, 10:23)Kaef napisał(a):  Zrób fotkę zbiornika i go opisz. Jeśli żałobniczki się przeganiają mogą być to samce.

Akwarium 72l 60x30x40, filtracja Aquael turbo 500 wkład mechaniczny i biologiczny. Grzałka 75W temperatura jak pisałem 25, pH 6. Podłoże piasek kwarcowy, na przodzie akwarium duża, wolna przestrzeń. Tył udekorowany korzeniami dębu między którymi są posadzone 4 żabienice ogólnie jest dużo wolnej przestrzeni i kryjówek. RYbki karmię 2 razy dziennie rano mrożona dafnia, wieczorem suchy pokarm w płatkach. Dzisiaj zauważyłem mocno poszarpaną żałobniczkę więc postanowiłem odłowić 2 najbardziej agresywne. Nie wiem co mam z tym zrobić zmienić całą obsadę czy to się uspokoi?


Skocz do: