Temat zamknięty
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

dziwne stworzenie na kamieniach
#1

Witam Wink z racji tego,że jestem tutaj pierwszy raz,więc nie za bardzo się orientuję gdzie podpiąć mój post Wink Dotyczy on dziwnego zwierzątka,które zauważyłam przed chwilą w akwarium. Przypomina to małą małżę,która rośnie na kamieniu. Ma ktoś może pomysł co to dokładnie jest i skąd mogło przywędrować do mojego akwarium ?                
#2

nie widać dokładnie, najprawdopodobnie to ślimak
#3

Hmmm... możliwe Wink wydaje mi się,że są to dwie skorupki, które się otwierają i zamykają jakby oddychały ;-)                
#4

najprawdopodobniej to ślimaczek, pewnie jeden z tych które się mnożą i później nie da się ich wyplenić XD pozdrawiam


obsada
2x welonki
2x kiryski
2x glonojad
1x piskorzyk
oraz multum roślin :)
#5

To nie jest ślimak Wink widocznie przyniosłam coś z jeziora razem z mchem,bo już dwa miesiące ma tą samą postać. Przy wyjmowaniu widziałam,że to muszla,coś ala malutka małża Wink
#6

hmm. nie wiem, ale jak nie robi dużych "szkód" (nie wydziela nic itp) to chyba nie zabardzo będzie ci to przeszkadzało.
nie próbowałaś tego oderwać?
pozdrawiam Smile


obsada
2x welonki
2x kiryski
2x glonojad
1x piskorzyk
oraz multum roślin :)
#7

znalazłam w internecie Wink to racicznica zmienna. Dziwne,że rozprzestrzeniła się w moim akwarium Wink zobaczymy co z tego będzie. Narazie szkód żadnych nie przynosi,więc zostawiłam. Jest przyssana do kamienia,więc nie odrywałam jej Wink
#8

racicznica zmienna... brzmi ciekawie.
muszę to wygooglować Big Grin
a jak narazie to masz nowe zwierzątko do obsady w akwa xd
pozdrawiam Smile


obsada
2x welonki
2x kiryski
2x glonojad
1x piskorzyk
oraz multum roślin :)
#9

Możliwe że przyniosłaś to z roślinami z jeziora a jeżeli będziesz chciała sie tego pozbyć to albo ręcznie albo spróbój z Bocjom Wspaniałą. Wiem że pomaga na ślimaki ale nie jestem w 100% pawien czy z tym da sobie rade. Pozdrawiam.
Temat zamknięty


Skocz do: