• 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[160l-ogólne] Mój eLTek
#1

Szkło standard 100x40x40 - 160l.

Wyposażenie:
-oświetlenie 2x 30W;
-filtracja zewnętrzny Eheim 2213 (wkłady gąbka, ceramika, keramzyt) + gąbka na wlocie ze starego Aquael'a
-grzałka z termostatem 150W

Obsada:
20x razbora klinowa
6x piskorek sumatrzański
xx świderki

Flora:
-lotos tygrysi
-kryptokoryna wendtii green
-kryptokoryna wendtti brown
-rotala
-rogatek
-rzęsa wodna
-limnobium
-nurzaniec
-mech willow
-mech phoenix
-microsorium pteropus
-microsorium windelow
-anubias
-pelia

Zalane: czerwiec 2013r

Podłoże: ziemia ogrodowa, piach, drobny żwirek naturalny.

Baniak jest następcą starej 80'tki która odeszła na emeryturę Wink
Zamierzam prowadzić go wg zasad low tech, nie dokładam światła do standardowej pokrywy i rezygnuję ze sztucznego podawania CO2.
Kryptokoryny po przeprowadzce leniwie ruszają, podobnie rzecz ma się z anubiasami i mikrozoriami; nurzańca i lotosy na bieżąco przycinam, przerzedzam, ogólnie na tempo ich wzrostu nie mam wpływu - rosną jak szalone, a przecież niedawno zostały zasadzone. Rośliny pływające rozrastają się również dość szybko.
Na razie na glony nie narzekam- zaobserwowałam drobne skupiska zielenic na szybie frontowej i na korzeniu który porósł nimi jeszcze będąc w poprzednim zbiorniku.
Przywlekłam niechcący również stułbie z parapeciaka - te ekspandują zbiornik w najlepsze ale nie przejmuję się tym wcale.
Rozważam wprowadzenie jakiś żyworódek - szczególnie po głowie chodzą mi zmienniaki plamiste/wielobarwne; czekam na jakąś ciekawą odmianę kolorystyczną.


Załączone pliki Miniatury
   
#2

ŁADNE akwarium. Ten lotos taki duży kupiłeś czy taki był duży?
#3

Lotosa mam od 3 lat, sporo sadzonek już porozdawałam w tej chwili w zbiorniku są 3 sztuki.
#4

Aha ładne rośliny.
#5

Konkret baniak!
Ale kożuch na tafli widać Smile

"Tylko prawdziwa przyjaźń to potęga..."
Małe Malawi-nieistniejące
http://www.akwaswiat.net/-200-malawi-t-28348.html
Prawie Azja-nieistniejące
http://www.akwaswiat.net/-200l-azja-the-...867-9.html
#6

Ciemno jak w BW.
#7

Ładny baniak , właśnie , ten lotos piękny Smile
#8

Hah...no kożuch niestety będzie - nurzańce odgradzają wodę wzruszaną przez wylot filtra i praktycznie cała wolna powierzchnia widoczna tutaj pokrywa się regularnie kożuchem. Wytnę liście to pojawiają się kolejne, co tam po moich interwencjach -walka z wiatrakami Smile
A jak wreszcie ogarnę któregoś pięknego dnia ten mój aparat to fotka będzie jaśniejsza. Na razie nie znajduję złotego środka na odpowiednie ustawienie czasu migawki, przesłony i balansu bieli tak, żeby zdjęcie było zadowalające. Stąd poniekąd ta ciemnica jak we grobie...
#9

mcda-p, super wygląda,
co do ustawień, spróbuj na 1/20-30s, f6-10 i balans jak masz możliwość to ręcznie. Ja u siebie pstrykam na WB 4500-5200k.
#10

Ładny low-tech Wink ja w swoim mam tylko kryptokoryny i anubiasy które żyją własnym życiem......Big Grin


Skocz do: