• 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Korzeń, gałąź - Ale jak....?
#11

najlepiej kilka razy gotować i kilka razy moczyć z sola i bez

Nie chcę płacić za nic
Wolę kraść
Nie chcę piąć się w górę
Wolę spaść
Nie chcę o nic prosić
Wolę żądać
Na nikogo, na nikogo
Nie chcę się ozglądać

Chcę być nielegalny

Piszę poprawnie po polsku.
#12

a czy korzeń może być z drzew owocowych np. wiśni , jabłonki


#13

tego to niewiem ja wim że tylko z liściastych

Akwarium 126l - towarzyskie

aquadesign, to co jest piękne.
#14

Bartek16 napisał(a):a czy korzeń może być z drzew owocowych np. wiśni , jabłonki

Chyba raczej tak, chociaż z wiśni wydziela dużo żywicy, więc nie za bardzoSmile

Nie lubię kul, do kuli włóż sobie suszone
płatki róż albo cukierki! Staż 8 lat :)
Służę pomocą!:P
Piszę poprawnie po polsku.

Linki z niepotrzebnymi tematami lub powtarzającymi się, wysyłajcie na PW do moderatorów!! Ułatwicie moderatorom pracę a przy tym pomożecie utrzymać porządek na forum!
#15

Ja osobiście mam złe doświadczenia z korzeniami w akwarium. Kupiłem dwa lata temu w sklepie zoologicznym piękną karpę, która była na 1/4 mojej 240-tki, potem dołożyłem kilka krzeni dębu. Początkowo nic się nie działo. Po jakimś czasie (upłynął ponad rok) drewno zaczęło gnić, wytwarzało duże ilości PO4 - przez co nie mogłem uporać się ze wzrostem glonów. Sporo czasu upłynęło, jak wpadłem na to, że powodem moich problemów może być drewno. Teraz będę bardzo uważał zanim włożę cokolwiek do akwarium. Pozdro.
#16

Najlepiej kupić w sklepie, ale jeśli się już uprzesz to najlepiej z dębu.
#17

mam pytanie wazne. kupilem sobie korzen do akwarium 60L i ile go trzeba gotowac albo co?
#18

jeżeli był poprzednio w wodzie lub był hermetycznie zamknięty to nie trzeba chyba że pływa w akwarium;P

Nie lubię kul, do kuli włóż sobie suszone
płatki róż albo cukierki! Staż 8 lat :)
Służę pomocą!:P
Piszę poprawnie po polsku.

Linki z niepotrzebnymi tematami lub powtarzającymi się, wysyłajcie na PW do moderatorów!! Ułatwicie moderatorom pracę a przy tym pomożecie utrzymać porządek na forum!
#19

Ja polecam drewno z dąbów Smile

Kaliber 44, Paktofonika [*]Magik[*]

300l - Ameryka Południowa Pawiookie
http://www.akwaswiat.net/-300l-ameryka-p...5924-3.htm


www.Pawiookie.pl
#20

Korzeń musi pochodzić z torfowisk. Najlepiej żeby był dębowy.
Najpierw musisz go umyć a potem pożądnie wygotować przez jakieś 2 godz. w soli. Potem musisz go moczyć przez jakiś tydzień też w rostworze soli, a potem pożądnie go połukać i jeszcze raz wygotować.
Proces jest długi, ale będziesz miał pewność, że korzeń będzie zdezynfekowany i nie będzie wypływał na powierzchnię.


Skocz do: