Temat zamknięty
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wycierają się bojowniki!
#1

W tym momencie zaobserwowałam wycierającą się samiczkę bojka i niego samego obok niej. Gniazdo już przygotował. Ale co innego mnie martwi - okazało się, że pozostałe 2 samiczki to samczyki, tylko młode! One ją wykończą, cały czas ją gryzą i unoszą skrzela... Sebastian je odpędza, ale sam nie daje rady, odseparować te "gryzące samiczki"?
#2

A masz jakieś inne wyjście? Chyba nie...
Tylko czy możesz zapewnić odpowiednie warynki dla tylu ryb?
Po tarle należy też odłowić samicę, bo będzie atakowana przez samca.
4 bojowniki w 40 litrach to za dużo...
#3

Ależ u Ciebie wszystko się szybko rozwija. 2 dni temu nie wiedziałaś jak je rozmnożyć a już tyle się zadziało. Masz niebywałe szczęście, że wszystko tak się pięknie udaje. Pisałaś też, że masz harem bojownika 1+2 a teraz już jest samica, 2 małe samce i Sebastian, który je odpędza czyli już się rozmnożyłySmile No chyba, że ten Sebastian to nowy tak jurny nabytek ze sklepuBig Grin

Ciekawe jeszcze ile założysz tak głupich tematów.:
(06.06.2013, 20:09)Taiga Aisaka napisał(a):  [...]odseparować te "gryzące samiczki"?
Nie kuźwa zostaw je razem i niech się pozabijają. Ciekawe czy w ogóle jesteś przygotowana na to aby je gdziekolwiek odseparować a głupio pytasz.

Ciekawe co będzie dalej- może bojownik w kieliszku albo słoiku? Coś te twoje historyjki zarówno o poprzedniej "udanej hodowli" jak i obecnej wydają się nieprawdopodobne. Zresztą w temacie powitalnia pisałaś, że jesteś "zielona" a udawałaś znawcę więc już nie wiadomo w które wypowiedzi wierzyć a które to brednie wyssane z palca.
#4

Oddaj wszystkie samice w dobre ręce/do sklepu i zostaw samca samego w tej 40-stce.
Pisałam już i nie tylko ja, że w takim zbiorniku nie ma miejsca na harem. Ryby będą się ciągle atakować, bo nie mogą zdobyć satysfakcjonująco dużego rewiru dla siebie.
To nie samce atakują samicę tylko pozostałe współtowarzyszki. Wierz mi, gdyby to były samce dorwałyby się do samca. Być może nie reagując na nasze posty doprowadzisz do uśmiercenia części bojowników, bo te będą się eliminować z racji zbyt małego akwarium. Pogryzione szybko ci zachorują, będą tak żyć w ciągłym stresie nie pomoże im leczenie i zobaczysz, że wkrótce zafundujesz im ''20.000 mil podmorskiej żeglugi'' we flakonie.
Nie wiem co chcesz osiągnąć, ale na pewno ci się to nie uda z takim postępowaniem.
Myślę, że wyraziłam się jasno - a co na to TY?
#5

Już... 2 samce zostały wymienione na 2 samice, a że akwarium mam dobrze zarośnięte, cały czas się kryją.
#6

Ja bym bardzo chciał zobaczyć ten zbiornik - możesz wrzucić zdjęcia?

Akwarystyka to fajne hobby ;)
#7

Już wrzuciła parę fotek na innym portalu. 3 skupiska jakiś mikrozoriów - jakie tam chaszcze. Do gęstwiny daleka jeszcze droga. Koleżanko, miałaś oddać samice i zostawić samca samego...
#8

To wrzuć linki do tych fotek. Ja sam poszukałem trochę i oto efekty --> http://forum.superakwarium.pl/topic/3956...ik%C3%B3w/ oraz tutaj --> http://forum.superakwarium.pl/topic/3943...bojownika/ . Ciekawe co moderatorzy zrobią z tym forumowiczem/forumowiczką?

Akwarystyka to fajne hobby ;)
#9

Buahahahaha...

Ktoś: Wielkość, wymiary zbiornika?
Taiga Aisaka: Pojemność 40 l, a o wymiarach dowiem się w sobotę
źródło: http://forum.superakwarium.pl/topic/3938...%85dzicie/

To Twoje akwarium stoi na Księżycu, że nie możesz go od razu zmierzyć? Z Tobą dziecko jest gorzej niż myślałem i dziwię się, że Cię z tych forów jeszcze nie wyrzucili.

Ale to jest jeszcze lepsze:
"Mam zamiar kupić HQI + T5 - podobno najlepsza Smile"

Kup od razu lampy ze stadionów piłkarskich do swojego 40l baniaczkaBig Grin Ale grzałkę to wahasz się czy kupić i wywalać pieniądze w błotoBig GrinBig GrinBig Grin Czegoś równie żałosnego dawno już nie czytałem. Ciekawe co jeszcze wyczytasz w internecie i zapragniesz wprowadzić do swojego akwariumBig Grin Proponowałbym jednak zrezygnować z oświetlenia T5 (koszt ze świetlówką około 100zł) i lamp HQI na rzecz grzałki za 20złBig Grin
#10

Powtórzę prośbę raz jeszcze - chciałbym zobaczyć zdjęcia tego zbiornika i składającej ikrę parki bojowników.

Akwarystyka to fajne hobby ;)
Temat zamknięty


Skocz do: