• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sprzet do 250l
#1

Zainspirowany waszymi wypowedziami konstruktywna krytyka na temat hodowli paletek kupilem sobie akwa 250l.
akwa jest i wystarczy je osprzetowac.wiec powiedzcie mi jakie sa najlepsze filtry to tego litrazu i inne potrzebne rzeczy.co myslicie o c02 w takm akwa no i oswietlenie(akwa nie posiada zadnego)jaki typ oswietlenia (nazwy swietlowek)
#2

jeśli chodzi o filtr, ja mam kubełek, unimaxa 250, i polecam go jak najbardziej, ale to już kwestia gustu, ktoś inny może powiedzieć ,że ma dobry filtr wewnętrzny...

oświetlenie: każda świetlówka która posiada barwę zimną białą około 6500K lub więcej, nadaje sie do akwarium

z CO2 to ci niestety nie pomoge
#3

Daj filter ciutkę większy niż pisze na opakowaniu Big GrinBig Grin
#4

Zamierzam kupć Eheim 2224 kubeł (max 250 akwa) i do tego wew.eheim 2010 i to chyba powinno dać rade.
bede w nim trzymac paletki wiec woda musi miec z 29 stopni.Jaka grzałe do tego akwa(1 duza czy 2 mniejsze)
i jeszcze jak by ktoś mógł odpowiedziec na temat tego co2 ile kosztuje sprzet i eksploatacja tego cuda.
#5

laska_77 napisał(a):Zamierzam kupć Eheim 2224 kubeł (max 250 akwa) i do tego wew.eheim 2010 i to chyba powinno dać rade.
bede w nim trzymac paletki wiec woda musi miec z 29 stopni.Jaka grzałe do tego akwa(1 duza czy 2 mniejsze)
i jeszcze jak by ktoś mógł odpowiedziec na temat tego co2 ile kosztuje sprzet i eksploatacja tego cuda.
CO2 to tylko do roślinnego. Nie ma sensu pakować się w koszty. Jeżeli masz zamiar mieć bogatą flore to jak najbardziej Big Grin Cena- ok 300zł. Filtracja będzie 1 klasa Big Grin
#6

Do akwarium polecam filtr np Fluvala - w Twoim wypadku Fluval 305 w zupełności wystarczy (będziesz mieć mocniejszy niż potrzebujesz). Co do grzałki. Również polecam Fluvala. Jeżeli nie chcesz Fluvala to fajna jest Tetra-tec (sam mam taką u paletek i sobie chwalę).
Co do świetlówek. Jaki chcesz mieć wystrój akwarium?? Jeżeli rośliny typowe dla paletek to wtedy odpada CO2 (niepotrzebne koszty, a na niewiele się zda). Napisz coś więcej o wystroju akwarium, a pomogę Ci dobrać sprzęt.

Masz pytania - 600-717-223

gg: 6643531

http://aquaparadise.fora.pl/ - Zapraszamy :)
www.jokeru.cba.pl

Piszę poprawnie po polsku
#7

juz uzadziłem i akwa sie odstaje.rzeczywiscie co2 jest zbednym wydatkiem zwarzywszy na to ze nie bede mocno zagajał akwa a przy dosyc grubym dnie z zwiru powinno byc dobre.mam narazie 3 paletki w tym akwa i tak jakos ich nie moge dojrzec.
w czwartek na giełdzie w łodzi zamiaruje dokupic 50 neonow i 3 paletki i powinno byc ladnie.

kupiłem grzałe Fluvala i jest naprawde spox do tego akwa a filtrowanie jak wyzej.Woda w akwa bardzo spokojna bez efektu pralki.
Według mnie Ten Eheim jest ciut lepszy niz Fluval-potwierdzacie czy nie
dzieki
#8

Tak Eheim to najwyższa półka, ale i najdroższa Big Grin Nie rozumiem wpuściłeś już rybki?
#9

Jeżeli kupiłeś Eheim'a to nie pożałujesz. Tak jak napisał dawid2b to sprzęt z wyższej półki.

Masz pytania - 600-717-223

gg: 6643531

http://aquaparadise.fora.pl/ - Zapraszamy :)
www.jokeru.cba.pl

Piszę poprawnie po polsku
#10

Zrób to sam:

Co2 możesz wykonać z pojemnika na moczTongue
Zrób dziurę w dnie i włóż w nią wężyk gumowy i uszczelnij sylikonem akwarystycznym. przymocuj to w akwa do góry dnem a drugi koniec wężyka podłącz do korka na butelce z wodą gazowaną i gotowe. Zawór zrób z spinacza do bielizny i poprostu zaniśnij go na wężyku. Co jakiś czas otwórz zawór i poczekaj aż pojemnik wypełni się co2. Potem z powrotem zamknij zawór. Gaz rozpuści się w wodzie.

P.S. Nie przesadź z ilością dawkowania Co2.

Poziom tego jazu jest prawidłowy, jeśli na roślinach pojawiają się małe bąbelki.


Skocz do: