Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (56): 1 ... < Poprzednia 52 53 54 [55] 56 »
Jakie podłoże jest najlepsze dla Twojego akwarium? - temat zbiorczy - tu pytaj
Autor Wiadomość
Mmarcin
Użytkownik

Grupa: Akwaryści
Status: Offline
RE: Jakie podłoże jest najlepsze dla Twojego akwarium? - temat zbiorczy - tu pytaj

[quote='wtelek1' pid='330675' dateline='1394822837']
Dwa razy przykładałem się do ziemi pod żwirkiem i w obu przypadkach skończyło się błotem. Nie chcę już tego próbować bo wtedy miałem trochę problemów przez to.

Błotem? Może robisz coś nie tak?
mała fotorelacja jednego z baniaczków które zrobiłem na ziemi

http://www.fotosik.pl/u/kujawiaczek/album/1540242
pozdrawiam

http://www.akwaswiat.net/-200-l-dark-wat...#pid330307
112 http://www.akwaswiat.net/112-lt-mlodszego-t-39224.html
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.03.2014 08:04 przez Mmarcin.)
15.03.2014 08:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
wtelek1
Senior

RE: Jakie podłoże jest najlepsze dla Twojego akwarium? - temat zbiorczy - tu pytaj

Nie wiem co źle zrobiłem i nawet już nad tym zbytnio nie myślałem.
Warstwa ziemi 1,5cm i przykryta żwirkiem ok. 7cm z przodu i 9cm z tyłu.
Niby do trzech razy sztuka, ale ja już tego za żadne skarby nie próbuję.
Chyba zdecyduje się na czarny bazalt i pod tym kulki gliniano-torfowe, bo RO nie planuje w tym roku podłączać.

15.03.2014 11:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
pablo83
Senior

Z ziemia to nawet nie próbuję bo moja wiedza na ten temat zbyt mała, ale o podłoże zapytam bo chciałem zrobić przejście na dnie zbiornika z drobniejszego czarnego żwiru 2...3mm od lewej strony po zwykły ciemniejszy o ziarnach mniej więcej 4mm i na prawa stronę chciałem dać tez bardzo ciemny żwir ale o grubości około 5...7mm. Spadek tez będzie dość zróżnicowany nie tylko od tyłu do przodu (standart) ale też od tej lewej ma być mniej by przy prawej stronie było go 2,5raza więcej, no tak coś około tego. Można tak? Wiem wezmę pod uwagę to by tam gdzie jest mniejsza ilość żwiru nie dawać dużo roślin.

Przesiadka... [Progress <Complete>] Szukam Akwarystów z Dolnośląskiego. Kontakt prv http://www.akwaswiat.net/-180l-typowy-kl...38954.html
13.07.2014 10:06
kasiaw
Nowy
*

Grupa: Zarejestrowani

Cześć :>
Mam akwarium 50x30x30, oświetlenie w pokrywie 15w. Zastanawiam się nad wyobrem podłoża, ponieważ chciałabym uniknąć wydatków na drogie substraty. Jako że oświetlenie u mnie słabe, zamówiłam kilka microsorium minor, cryptocorne undalata, eleocharis parvula i dwie gałęzatki kuliste. Czytałam że aby uniknąć glonów potrzeba jest bardzo dużo roślin. Pomyślałam, żeby wysypać ją tylko z tyłu akwarium, gdzie będą w większości rosły rośliny. Czy ziemia ogrodowa zda egzamin przy takich roślinkach?

30.11.2014 15:25
serpico23
Senior

Microsorium jest wolno rosnące.i nie wolno go.wkładać w podłoże bo wtedy gniją korzenie rośliny. Mocuje się ją najlepiej na korzeniach(drewnianych Tongue), kryptokoryny też nie pozwalają tempem wzrostu.i uwielbiają piasek, chociaż na.jakimś drobnym żwirze.też może się utrzymają. Ja odkąd.mam akwarium na piasku jestem mega zwolennikiem tego podłoża. Mam pod nim ziemię z kretowiska wymieszaną z torfem, co w połączeniu ze standardowym oświetleniem i odłyśnikami a`la folia aluminiowa równa się przycinka co tydzień bądź dwa. Dodatkowym plusem podłoża jest niezwykle naturalny wygląd zbiornika. Żeby uniknąć glonow trzeba roślin, ale też takich które rosną szybko Big Grin jakieś moczarki, rotale, hygrophilie, limnophile... Poszukaj na necie co Ci będzie odpowiadać. Pamietaj ze ziemię warto odgrodzić od podłoża moskitierą, zapobiegnie to zmieszaniu się warstw w przypadku ryb kopiących

30.11.2014 19:07
kasiaw
Nowy
*

Świetnie, dziękuję za odpowiedź :)Nie chciałam na razie kupować więcej roślin, bo nie jestem pewna w jakim stanie dojdą przy takiej temperaturze a w zoologicznych pustki i drogo że hej. W takim razie dam pod drobny żwirek ziemię, posadzę rośliny które mam i dokupię w najbliższym czasie jeszcze te, które proponujesz, albo jakiegoś rogatka Smile

30.11.2014 20:10
serpico23
Senior

popytaj na lokalnych forach akwarystycznych o rośliny, albo na olx.pl

30.11.2014 22:41
Pawelb
Nowy
*

Witam serdecznie,
Chciał bym dopytać jako początkujący (choć w zasadzie jakieś zaszłości pozostały z dawnych lat) jaka jest Wasza opinia w temacie:

Po latach zbieram się, żeby uruchomić akwarium - 125L nic szczególnego proste i niewymagające - planowana obsada w stylu neon, otoski, kirysy i para prętników karłowatych. Akwarium Juwel RIO 125 czytaj zestaw dla leniwych z wewnętrznym filtrem (wcale mnie nie przekonuje ale... czas pokaże). Nie planuję dopalania CO2. Pytanie brzmi - czy substraty w kulkach typu JBL Mandano nie będą jakoś kolidowały z otoskami i kirysami? kolejna sprawa - czy warto dodawać w przypadku wymienionego Mandano coś pod spód (oczywiście JBL 'zaleca' aquabasis plus)? przy założeniu jakiegoś podstawowego zestawu roślin - mówiąc podstawowy mam na myśli taki, który ułatwi mi utrzymanie baniaka.

Z góry dziękuję za wszelkie rady.

14.02.2015 01:09
Yebaniutki
Użytkownik

Czołem Panowie! Po ok 3-4 miesiącach od od startu pierwszego akwa (54L) apetyt mi urósł w miarę jedzeniaSmile I postanowiłem przesiąść się na ciut większy zbiorniczek (skromnie 102l owal). Jako że nie mam warunków żeby pomieścić obydwa zbiorniki 54l pójdzie prawdopodobnie na sell a obsada tj. rybki, roślinki znajdą się w nowym zbiorniku. Tak więc co do obsady będą to danio+ramirezki+otoski+kiryski, roślinki raczej szybkorosnące stosunkowo łatwe w hodowli (nie planuję póki co montażu co2 wewntualnie na zimę coś pomyślę). Pojawiła mi się pierwsza wątpliwość dotycząca granulacji i rodzaju podłoża. Napewno będzie to ziemia ogrodowa i na to żwirek, ze względu na kiryski i otoski żwirek napewno będzie o łagodnych kształtach (kolor ciemny brąz/czarny). Tylko nie bardzo wiem jaką dobrać granulację, teraz mam gotowy substrat o granulacji na wierzchu ok 4-5mm i wydaje mi się że to dosyć sporo jak na kiryski i pielęgniczki dlatego musiałem im zrobić wyspę z piasku. Bardzo bym was prosił o wszelkie sugestie odnośnie podłoża. Z góry śliczne dziękiSmile

Akwarium główne ogólne 54L owalne" - danio czerwone + otoski + pielęgniczki ramireza + kiryski"
"Akwarium 112L owalne" w trakcie projektowania:)
"Akwarium 35L prostokąt" inkubator - jeden maleńki danio + krewety
17.07.2015 19:45
Kelvezu
Senior

Hej, zastanów sie po co Ci ziemia w takim akwarium. Nie wymagające rośliny (sam napisałeś) światła dużo nie będzie pewnie (moje przypuszczenie) nie ma sensu, będziesz miał kłopoty z kopiącymi rybami, zaufaj.
Co do wyspy, miałem, nie sprawdziła się, kiryski, rozwalą piasek po całym akwarium. Jeżeli zależy Ci na ciemnym podłożu, kup czarny "piasek" zwyczajnie. Miałem u krewetek, wyglądało świetnie i nie widać brudu. Kiryski i rośliny też docenią. O dziwo w piasku wszystko mi rośnie lepiej niż na żwirze.
I gratuluję przesiadki Smile Za parę miesięcy i to będzie zbyt małe Smile

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"
17.07.2015 19:52
Strony (56): 1 ... < Poprzednia 52 53 54 [55] 56 »
Odpowiedz  Napisz temat 

Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

• 8 Głosów - 3 Średnio