• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sump - prośba o konsultacje
#1

Witam Wszystkich

Jestem na etapie finalizacji zamówienia sumpa do mojego baniaczka.
Ma on mieć wymiary 90x40x40 i 4 komory. Na moją prośbę facet z firmy w której chcę go zamówić podesłał mi fotkę takiego sumpa. Wygląda OK, ale jak na mój gust to sądze ze 3-cia komora powinna być jako pierwsza, dedykowana na wkłady mechaniczne - tutaj prośba do Was o Wasze zdanie - czy słusznie myślę !?


Załączone pliki Miniatury
   

300L - ogólne
#2

Piękna sprawa taki sumpik, czysta woda na bardzo długo. Na pierwsze złoże gąbka, biobale, ceramika, karmazyt, w takiej kolejności. To są podstawowe. Mając sumpa nie zaśmiecasz akwarium takimi gratami jak grzałka, lampka uv itp.. bo umieszczasz je w sumpie. Jako ciekawostkę to podpowiem ci, ze pompkę możesz dobrać dowolnej mocy. Ja przerobiłem z pękniętej kaskady, lecz gdybym miał potrzebę pompowania wody, to zaopatrzyłbym się w taką od jachtów do spuszczania w kibelku ''pompa jachtowa'', np do przyczep kempingowych. Są tanie i świetnie nadają się do naszych celów. Wybór leży w twoich rękach.
Ja u siebie rozwinąłem je w taki sposób, że masz zamknięty obieg wody i śmiało mogę je trzymać poniżej poziomu wody. Największą zaletą sumpa jest napowietrzenie, które można tu doprowadzić na samym dnie w odpowiednim miejscu prefiltr, łatwość wykonania, niskie koszta, dowolna ilość komór filtracyjnych.
Sump jest ok! Najlepsza metoda filtracji na rynku sam rozważam takie opcje.
#3

(18.03.2013, 23:01)tokakoka napisał(a):  Piękna sprawa taki sumpik, czysta woda na bardzo długo. Na pierwsze złoże gąbka, biobale, ceramika, karmazyt, w takiej kolejności. To są podstawowe. Mając sumpa nie zaśmiecasz akwarium takimi gratami jak grzałka, lampka uv itp.. bo umieszczasz je w sumpie. Jako ciekawostkę to podpowiem ci, ze pompkę możesz dobrać dowolnej mocy. Ja przerobiłem z pękniętej kaskady, lecz gdybym miał potrzebę pompowania wody, to zaopatrzyłbym się w taką od jachtów do spuszczania w kibelku ''pompa jachtowa'', np do przyczep kempingowych. Są tanie i świetnie nadają się do naszych celów. Wybór leży w twoich rękach.
Ja u siebie rozwinąłem je w taki sposób, że masz zamknięty obieg wody i śmiało mogę je trzymać poniżej poziomu wody. Największą zaletą sumpa jest napowietrzenie, które można tu doprowadzić na samym dnie w odpowiednim miejscu prefiltr, łatwość wykonania, niskie koszta, dowolna ilość komór filtracyjnych.
Sump jest ok! Najlepsza metoda filtracji na rynku sam rozważam takie opcje.

Przepraszam za off-topic

H2athor na temat sumpa nie udzielę Ci informacji ale dam radę- nie stosuj się do rad tokakoka.

tokakoka nie wiem co z Ciebie za typ ale po przejrzeniu Twojej galerii https://picasaweb.google.com/104347349340402405338/Akwa i przeczytaniu postów na tym forum uważam, że jesteś mocno zakręcony w negatywnym tego słowa znaczeniu.
#4

może to Ci coś wyjaśni

http://www.youtube.com/watch?v=2EBlcG4oyLc
#5

Wątek został wyczyszczony

Ile jeszcze będę musiał usuwać wasz pozostawiony w tematach syf?
takakoka - odpoczynek na zawsze od tego forum.

Pozdrawiam
Rafał
#6

... no może istotnie coś jest nie tak chyba , jak widać na fotkach, ale to nie o tym ten post .
Moje pytanie do Was jest wciąż aktualne !!

300L - ogólne


Skocz do: