• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

jak dobrze uzbroić kubeł?
#1

Witam!
Za dwa dni podmianka wody i czas wymienić stare gąbki i włókninę z unimaxa 250 na bioceramikę. Troszkę poczytałem i jest zalecane na pierwszy wkład dać gąbkę. Jeśli to jest biolog czyli bardzo rzadko płukany to ta gąbka wymusi częstsze czyszczenie filtra? Na wlot wody w akwarium dam gąbkę ale jeszcze nie wiem jak dużą. Nie myślę o wielkiej, ma tylko służyć jako pre filtr żeby za bardzo nie zanieczyszczać kubła. Gąbkę na wlocie będę płukał raz w tygodniu przy podmianie wody. Czy przy zastosowaniu pre filtra ta gąbka jest konieczna? Wydaje mi się że szkoda miejsca w filtrze.
Dzięki za odp i pozdrawiam forumowiczów!
#2

Co tydzień chcesz zaglądać do kubła? Zatrzaski, zaciski, zawiasy będą bardziej narażone na zużycie. Radziłbym wybrać taką gąbkę żeby za często to niego nie zaglądać. Na końcówkę ssącą zanurzoną w akwarium może lepiej dopasować jakąś gąbkę, lub cokolwiek innego i tą część czyścić przy podmianie wody, a nie zaglądać do kubła. Przemyśl to jeszcze raz i poszukaj na forum, bo takie tematy nawet chyba z unimaxem były poruszane Wink pzdr
#3

(15.03.2013, 20:45)repcak napisał(a):  Co tydzień chcesz zaglądać do kubła? Zatrzaski, zaciski, zawiasy będą bardziej narażone na zużycie. Radziłbym wybrać taką gąbkę żeby za często to niego nie zaglądać. Na końcówkę ssącą zanurzoną w akwarium może lepiej dopasować jakąś gąbkę, lub cokolwiek innego i tą część czyścić przy podmianie wody, a nie zaglądać do kubła. Przemyśl to jeszcze raz i poszukaj na forum, bo takie tematy nawet chyba z unimaxem były poruszane Wink pzdr

Dzięki za pozdrowienia ale chyba pomyliłeś tematy albo nie przeczytałeś mojego. Raz w tygodniu przy podmianie będę płukał pre filtr czyli gąbkę na "końcówce ssącej zanurzonej w akwarium". Mój problem polega na tym, że nie wiem czy przy takim pre filtrze jest zalecane dawać jako pierwszy wkład gąbkę do koszyka. Pozdro


Skocz do: