• 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Małe robaczki w karmie dla rybek.
#1

Witam! Ostatnio otwierając Dafnie dla moich rybek zauważyłem, że jest drobniutko pocięta, na pył można powiedzieć. Ale dałem ją dla rybek nie zauważając robaczków. Dopiero dzisiaj lepiej się przyjrzałem i można było dostrzec, że coś się rusza, aż w końcu zauważyłem dużą grupę robaczków. Rybki na szczęście, jak na razie są zdrowe. Tylko co to mogą być za robaczki? Karma stała ciągle zamknięta w suchym miejscu. Data ważności nie została jeszcze przekroczona. Dodam jeszcze, że karmę mam już kilka miesięcy. Proszę o pomoc! Czy coś grozi moim rybkom? Zrobiłbym zdjęcie, ale wątpie, czy coś byście dojrzeli.
#2

Generalnie, jeśli rybie nie jest nic przez 2-3 dni to znaczy, że zrobiła kupkę i jest ok. Zwyczajnie urozmaiciłeś im dietę Wink Jeśli zaś ryba zachowuje się podejżanie, ociera, wykonuje nieprzemyślane kompulsywne ruchy to najprawdopodobniej ma problem z trawieniem lub robaczek chce wyjść na zewnątrz Wink

Channidae-Wasze ryby są dla moich pokarmem

Moje filmy
#3

Myślę że to jest robota Mola spożywczego który złożył jajka i są larwy. Dafnie nie są tak drogie żeby z nich zrezygnować. Myślę że nie chodzi czy rybką zaszkodzą larwy, tylko jest pytanie czy nie zaszkodzą im odchody tych robaków?
#4

A jakie ryby masz? Larwy moli mogą im nawet pasować, ale lepiej żeby nie zagnieździły ci się w szufladzie...


Skocz do: