• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Barwniak czerwonobrzuchy-nowy samiec?
#1

Witam. Mam duże doświadczenie z tymi rybami, jednak po 3 latach odszedł samiec...ospa. Odchowały 10 pokoleń, każde minimum 30 rybek do 50. Jestem zrozpaczony i mam pytanie które nie sądziłem że kiedykolwiek zadam. Czy samica zwiąże się z nowym samcem?. Tzn załóżmy kupię jak zwykle z innej hodowli samca, jest szansa na nowe potomstwo z innym?. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
#2

Spokojnie że tak ja posiadam Barwniaki Szmaragdowe samiec mi padł została samica kupiłem 2 samce samica wybrała sobie odpowiedniego wybrańca pozostawiłem w akwa a pechowca oddałem teraz mam dobrana parke a kocą się co nie miara.
#3

Kupiłem dwa młode, nie wiem czy nie za młode. Ile czasu dać samicy na przyzwyczajenie się do samców?. Od wczoraj goni je po całym akwarium, jak tylko są blisko niej. One w sumie mało sobie z tego robią, bo nie chowają się po kontach, tylko wracają w miejsce z którego były przegonioneTongue. Małe są. 4cm około, samica 6, nie wiem czy nie za małe kupiłem. Znowuż rozmiar XL w sklepie to blisko 6cm, ale podobno samce mają być mniejsze.
#4

Daj im trochę czasu.
#5

http://www.youtube.com/watch?v=iy72JRrXzx8

Na filmiku ojciec rybek. W sumie nie był specjalnie "dorodny" jeśli chodzi o kolory, bo kupiony w sieciówce, a tam trudno o to, ale trochę urósł i szkoda mi go jest. Mniejsza samiczka jak odbywa tańce godowe jest niesamowicie ładna, kupiona w mniejszym sklepie, ale chyba w lepszej formie.
#6

Po jakim czasie stwierdziłeś u samca ospę ?? Nie odseparowałeś go nie leczyłeś , jak to było w Twoim przypadku.
#7

Nagle go dopadła. Łuski mu odchodziły, robił się siny, miał trochę postrzępione płetwy, pod koniec dnia padł. Wszystko w jednym dniu, wydawało mi się że to ospa. Z drugiej strony, zastanawiałem się czy to nie wynik walki z L168 (14cm), bo 2 miesiące temu podczas tarła glonek próbował podejść, a samiec odstraszał i dziobał, a glonojad wracał i go odpychał. Mimo wszystko ostatnio raczej nie podchodził. Podniosłem temperature po jego śmierci na dwa dni, dosypałem trochę soli. Dziś podmieniłem 50 procent wody, w razie gdyby była to jakaś bakteria.
#8

Jeżeli to była ospa 2 dni podniesionej temperatury by nie wystarczyło. Ja miałem problemy z nią , zakupiłem środek costaforte przeciwko orzęskowi. Temperaturę podnosiłem dziennie o 1 stopień Celsjusza i tak przez tydzień czasu.
Co do glonojadów i.t.d pozbyłem sie ich obecnie. Mam Otoski , nie ma problemów z wyjadaniem przez nich ikry . Ikrę zjadały mi też kiryski pielegnice nie dawały sobie z nimi rady. Napisz mi czy samica dobrała sobie samca czy nadal gania te nowe barwniaki.
#9

U mnie zawsze było udane tarło. Od 30 do 50 młodych za każdym razem. A samica nadal je gania. Muszą podrosnąć, poczekam z miesiąc. Generalnie wszystkie ryby mają się dobrze od paru dni, nie ma żadnych dziwnych zachowań i kolorów, więc uznaję że jest ok.


Skocz do: