Temat zamknięty
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ortografia
#1

Dzisiaj otrzymałem ciekawą informację na PW od pewnego zbanowanego na 3 dni w celu uspokojenia forumowicza (bosek1998). Sama treść to sprawa drugorzędna ale bardziej mi chodzi o kwestie poprawnej pisowni:

"słuchaj GNOJU jestes zerem nie jestem takim typem CO SIĘ ODRAZU PODAJE
.Pozrawiam JEBN**** forumowicza."

1. Zdanie zaczynamy od wielkiej litery.
2. Jesteś a nie jestes.
3. "ODRAZU" piszemy o tak: OD RAZU.
4. Nie PODAJE tylko PODDAJE.
5. Najpierw kropka potem spacja.
6. Nie "pozrawiam" tylko pozdrawiam.
7. 6 błędów w jednym zdaniu. GratulacjeSmile

A jakby drążyć dalej to po "zerem" mogła by być kropka a następnie nowe zdanie żeby to jakoś stylistycznie wyglądało.
Pozdrawiam mistrza ortografii.

Czy naprawdę nie można pisać czegokolwiek w miarę poprawnie korzystając z autokorekty?

Cytat, cytatem, ale muszę ocenzurować Smile BlackHawk88
#2

Big Grin
nooo fajnie, masz nowego fana
#3

Jakby dokładnie się przyjrzeć większości postów boska to raczej nie zostałby moim fanem bo gdyby za każdy post nie niosący żadnej merytorycznej treści dostał nawet 5% ostrzeżenie to pewnie ban nie byłby czasowySmile Kolega się obraził bo mu zwracałem uwagę, że nie kontynuuje swoich wypowiedzi. Ma niewielkie pojecie o akwarystyce a chciał sprawić wrażenie eksperta zadając dodatkowe pytania (ile litrów?, jaki biotop? itp.). Później niestety nic już na dany temat pisał bo po prostu nie umiał pomóc. No ale uważał, że skoro inni się wypowiadają to jego rzekoma wiedza nie jest już potrzebna. Zwykłe nabijanie postów, nic poza tym.
#4

Nabijanie czy nie nabijanie, jeśli ktoś potrafi podreperować swoje ego tylko ilością postów (hahaha!!!! ale ja tu już 5 lat siedzę dzień w dzień...Wink to można mu na to pozwolić. Poza tym w nerwach nie przestrzega się ortografii. Co innego fakt, że w oczy nigdy nikt by się tak do nikogo nie odezwał. Pod tym względem internet jest straszny, anonimowość niektórzy biorą za bezkarność i bezkrytyczność.

<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
#5

Nawet gdyby z Twoich 5000 postów 500 nie niosło żadnej konkretnej treści to o ile sama liczba wydaje się być duża to w stosunku do całości to ledwie 10%. Według mnie jest to dobra proporcja bo można sobie przecież pozwolić na małe dywagacje, żarty żeby forum nie było znowu za nudne. U boska natomiast proporcja jest dokładnie odwrotna i nie rozumiem po co się wysila skoro nie ma pojęcia o tym w czym chciałby niby pomóc. Podpatrzył, że starzy użytkownicy w przypadku wątpliwości pytają o takie rzeczy jak biotop i pojemność akwarium ale w jego wypadku na tym wypowiedź się kończy.
Co do ortografii to niestety jest tendencja to całkowitego jej olewania obojętnie czy w złości czy nie. Ja jak u siebie znajdę błąd (nawet po kilku dniach) staram się go poprawić a i przed kliknięciem "odpowiedz" czytam jeszcze raz to co napisałem. Niestety czasem coś umyka ale bez przesady w końcu. A u niektórych posty wyglądają np. tak: "sram sie pisac w Maire porpawnie, kupiłem we ftorek dwa ryby i niewiem jak je chodowac trza im nalac wode czy ta z worka wystraczy??????????????". Czy czerwone podkreślenie nie drażni oka?
A tak z innej beczki (http://www.akwaswiat.net/zawzieci-modera...#pid308591). Skoro wchodzisz na forum codziennie, przeglądasz tematy, znasz się na akwarystyce to nie chciałabyś zastąpić któregoś z obecnych (a w zasadzie nieobecnych) moderatorów? Wolfik zadał to pytanie mi, natomiast ja już akwarium nie posiadam i ogólnie staram się ograniczyć czas spędzany przy komputerze (na razie z mizernym skutkiemSmile).
#6

Jakoś nikt nigdy nie zaproponował mi moderowania, a sama się nie upominałam... Podejrzewam, że i tak bym odmówiła, ale sama propozycja byłaby miła. Może dlatego, że nie za bardzo znam się na komputerze. Zresztą od września wracam do pracy i nie będę już miała tyle czasu na forum.

<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
#7

A ja nawet dawno temu pytałem któregoś modka czy nie potrzebują modów ale bez odpowiedzi, było to jednak głupie pytanie bo nie bawiłem się moderacją forum jakieś 7 lat to pewnie sporo się zmieniło w forum od kuchni.

Całe szczęście ktoś szybko tego boska wygonił i pewnie chłopak już nie wróci na forum(i dobrze).

"NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU"

[url=http://en.grepolis.com/invite-4901565-en77?invitation_id=694106&invitation_mac=0db7d640&ref=player_invite_bbcode][/url]
#8

Mam ponad 40 lat na karku i staram się przestrzegać zasad poprawnej pisowni - znaki interpunkcyjne, ortografia itd. Jestem również moderatorem na forum ale o zupełnie odmiennej tematyce ( Linux ). Wiem jak to jest kiedy człowiek wraca zmęczony po całym dniu ciężkiej pracy i zamiast usiąść z córką i z nią porozmawiać albo obejrzeć film w tv i odpocząć to siada przed komputerem ale nie po to żeby przeczytać wiadomości tylko aby poprawiać pisownię innych użytkowników forum/portalu. A po co? A po to że obiecał że tym forum się zajmie, a po to że inni użytkownicy zaglądają i nie powinni zobaczyć/przeczytać postów z nieodpowiednią pisownią, a po to że ...... Można by tak wymieniać i wymieniać aż do bólu. Wiem jedno - nasz pisownia świadczy o nas samych. Podejrzewam że sposób pisania postów to w pewnym sensie odzwierciedlenie naszego charakteru. Resztę niech sobie każdy sam dopowie. A co do tego delikwenta ( bosek 1998 ) to coś mi mówi że ta cyferka w nicku to rok urodzenia więc raczej nie powinniśmy się dziwić że to dziecko pisze tak jak pisze.
@oskar777 - po prostu '' olej to ''. Gorsze świat tragedie zna Wink
Pozdrawiam wszystkich.

Akwarystyka to fajne hobby ;)
#9

Norbert, właśnie dlatego uważam, że moderacją nie powinny się zajmować osoby które maja rodziny na głowie. Z tego też powodu staram się trochę ograniczyć czas spędzany przy komputerze. Piszę w miarę poprawnie, żeby właśnie nikt nie musiał moich błędów poprawiać bo nie o to chodzi żeby z moderatora robić polonistę. Jak już jesteśmy przy bosku to po co umieszcza temat o narybku skalara w dziale chemia wody? Na złość? Kiedyś pisałem żeby trochę odpuścić nowym użytkownikom bo dostawali ostrzeżenia za byle co. I czy naprawdę nie idzie trochę poobserwować i zauważyć kto zaśmieca forum nagminnie i złośliwie pisząc jakieś bzdury a kto robi to czasem nieświadomie bo np. pyta o filtr w ogólnej akwarystyce a nie w dziale sprzętu? Moderatorami powinny być osoby, którzy mają czas, wchodzą na to forum i aktywnie uczestniczą w jego życiu. Jeżeli komuś pełnienie takiej funkcji się znudzi to powinien odpuścić choćby moderatorzy mieli się zmieniać nawet co rok.

(16.02.2013, 02:04)klosek napisał(a):  A ja nawet dawno temu pytałem któregoś modka czy nie potrzebują modów ale bez odpowiedzi, było to jednak głupie pytanie bo nie bawiłem się moderacją forum jakieś 7 lat to pewnie sporo się zmieniło w forum od kuchni.

Całe szczęście ktoś szybko tego boska wygonił i pewnie chłopak już nie wróci na forum(i dobrze).
Bosek dostał ban czasowy ale może coś mu się polepszy.

Ale posty to ma ambitne:
Irydion44: Filtruje od 8.00 rano do około22.00 (fragment)
Ja: Skąd to przekonanie i pomysł, żeby wyłączać filtr? Tego się nie robi. Filtr musi chodzić 24h na dobę.
Irydion44: No filtr już chodzi 24h na dobę...
Bosek1998: jaki filtr-Nie rozumiem? (fragment)

Czy pojęcie filtra w akwarium jest czymś niezwykłym żeby o niego pytać?

Napisz klosek do wolfika, że chciałbyś zostać moderatorem zamiast któregoś z obecnych. Skoro mnie się o to pytał to powinien teraz bez problemu się zgodzić na taką propozycję. Stara gwardia już się poddała to niech się aktywni użytkownicy forum zajmą. Nie widzę sensu, żeby to grono rozszerzać. Wystarczy ich zastąpić.
#10

Po co w ogóle zajmować się poprawianiem czyichś błędów? Jeżeli ktoś nie włoży chociaż trochę wysiłku w pisanie bez błędów znaczy, że nie szanuje innych użytkowników i sam na szacunek nie zasługuje. Ciąć takie posty a "pisaży" banować.

"Alejami wycackany szedł se jakiś gość,
Facjata niby owszem, może być.
I nagle potknął się o kamień rycząc "Och, psiakość!
Jak oni mogą w tej Warszawie żyć!...""
Temat zamknięty


Skocz do: