• 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Narybek skalara -pomoc w karmieniu
#1
Question 

witam otóż nie dawno skalary złożyły mi ikrę przeniosłem ikrę do akwa 100l z samica ikra dostała ogonki później gdy opadała na dno samica ja zjadała...
przeniosłem ja do akwa ogólnego 240l
dziś gdy rano wstałem zobaczyłem ze wszystkie larwy pływają zakupiłem mikrovit,mrożonego oczlika,oraz solowca z którym mam problem :/
mam 2 pytania
1-kiedy zacząć karmić narybek?
2-nie może mi się wykluć solowiec zakupiłem solowiec Sery 18 gr od razu z solom ,wykluwa się już 35 godz i nic co mam robić?Sad


Załączone pliki Miniatury
   

Z glonami jest jak z kobietami - ciężko im dogodzić by się w końcu odczepiły
#2

ok. 3-5 dni narybek żywi się zawartością woreczka żółciowego, po tych dniach młode zaczynają pływać po całym akwa w poszukiwaniu pokarmu i właśnie wtedy trzeba zacząć karmienie - pierwotniaki, mikro nicienie, starte żółtko jajka- ale z tym ostatnim minimalnie bo zanieczyszcza mocno wodę. Co do solowca nie pomogę bo nie znam się na tym, radziłabym zacząć od pierwotniaków, możesz też mocno zetrzeć suchy pokarm, rozpuścić w ciepłej wodzie, dobrze wymieszać i podać odrobinkę pipetą lub strzykawką.

tylko niektóre moje szkła
30l Krab
45l
112l ŻÓŁW
Mój YOU TUBE
#3

No właśnie narybek już pływa zauważyłem że zjada coś ze szyb takiego szarego :/ co to może byc?

Z glonami jest jak z kobietami - ciężko im dogodzić by się w końcu odczepiły
#4

mogłeś mieć pecha i trafiłeś na "przeterminowanego" solowca, ale może się też nie wylęgać, jak masz złą mieszankę soli z wodą, nie napowietrzasz hodowli, lub woda ma zbyt niską temp. 25 stopni C to minimum, najlepiej koło 30. Jeżeli do tej pory się nic nie wykluło to zmień nastawę.
Jeżeli narybek nie zacznie jeść do około 2-3 dni od momentu jak rozpoczął pływanie to potem nie będzie już miał siły (z głodu) aby rozpocząć żerowanie.

200 l agassiza, otoski i rodostomusy
http://s2.ifotos.pl/img/Akwa-2Mjp_hhaahrr.jpg
#5

Witam. Minelo juz okolo 14 dni od nie karmienia a narybek zyje i ma sie dobze dodam ze akwarium jest bardzo zagloniale???? Co wy na to Big Grin .pozdrawoam

Z glonami jest jak z kobietami - ciężko im dogodzić by się w końcu odczepiły
#6

(15.02.2013, 09:57)bosek1998 napisał(a):  Witam. Minelo juz okolo 14 dni od nie karmienia a narybek zyje i ma sie dobze dodam ze akwarium jest bardzo zagloniale???? Co wy na to Big Grin .pozdrawoam

tzn, że masz sporo "pyłu" organicznego, a ile tego narybku ?

200 l agassiza, otoski i rodostomusy
http://s2.ifotos.pl/img/Akwa-2Mjp_hhaahrr.jpg
#7

Wątek został wyczyszczony z postów nie na temat i przy okazji zostanie przeniesiony do właściwego działu.

Pozdrawiam
Rafał


Skocz do: