• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Akwarium zaokrąglone 5000cm3.
#31

(10.02.2013, 13:18)lufa555 napisał(a):  [...]
LEDy powiadasz. 40 różnych kolorów to już dużo. Póki co nie stać mnie na lampę więc powiesiłem lampki choinkowe bo już po Świętach. Co prawda mają tylko 4 kolory ale rybka chyba dobrze się bawi bo pływa jak szalona.
Na razie się nie wybarwiła bo jest blada ale za to oczy jej na wierzch wyszły, pewnie dlatego, żeby światełka lepiej widzieć.
[...]
Jak ta rybka pływa jak szalona to może wyciągnij lampki z wody żeby jej nie kopało? Ja miałem w akwarium grzałkę od czajnika bo mi tak w sklepie powiedzieli, że się nada i szybko nagrzeje wodę. Tylko zapomniałem kable zaizolować i też rybce oczy na wierzch wyszły. A tak w ogóle czy lampa halogenowa 150W starczy do akwarium 3,5 litra? Korzenie już mam bo ziemniaki w piwnicy mi zaczęły kiełkować i wygląda to jakby korzenie to się chyba nada. Podłoże mam betonowe bo beton łatwiej czyścić niż piasek. Myślałem też o wykładzinie ale to by nienaturalnie wyglądało.
Dużo czytałem też o trawnikach w akwarium i takie coś bardzo mi się podoba więc od sąsiada z ogródka kawałek wyciąłem. A jak mnie gonił to się o beczkę z gnojowicą przewaliłem i w związku z tym mam dodatkowe pytanie: czy ta gnojowica nada się jako nawóz do akwarium? Chciałem też CO2 ale boję się, że 43 W/l to jednak za słabe oświetlenie będzie. Czy pelargonia to dobra roślina do akwarium na początek? Bo podobają mi się te kwiaty a nie widzę, żeby na deszczu gniła wiec to chyba roślina wodna.
Problem mam też z butlą bo nie chcę kupować reduktorów i wężyków (bo po co zaśmiecać sobie pokój) więc wpadłem na pomysł żeby całą butlę do akwarium włożyć ale nie chce mi się zmieścić. Co o tym sądzicie? Czy mnie oszukali? Bo pisali, że to butla "w sam raz" do akwarium a niestety tak nie jest.
Chciałem już tam rybki wpuścić ale boję się, że jest za szybko. Poczekam jeszcze 10 minut aż woda dojrzeje. Co o tym myślicie?
Chciałem też filtr ale już kasy zabrakło więc na razie nie kupuję bo nie chcę kupować byle jakiego tylko raz a porządnie. Widziałem taki za 7 zł napędzany podobno powietrzem. Mam w domu sprężarkę to by chyba się nadawał? Kolega ma taki sam w 3000 litrów i daje radę i to on mi doradzał w zakupach bo się na tym zna. Podoba się wam?
#32

Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin

Doradzę Ci tylko w 2 kwestiach bo o reszcie nie mam pojęcia

trawnik możesz sobie zrobić z wycieraczki będzie super


A co do Co2 to możesz zastosować 10 naboi (powinno starczyć) z syfonu

#33

Tylko, że ja mam już butlę (1,5kg) i pisało, że się nadaje do akwarium a mi się nie chce zmieścić a Ty sobie jaja robisz zamiast pomóc. Oddać butlę i kupić mniejszą czy większe akwarium zrobić? Bo właśnie zdobyłem słoik po ogórkach (5l) i tak sobie myślę, żeby jednak akwarium powiększyć. 3,5 litra to dużo ale 5l to byłby istny raj dla 6 glonojadów i 15 welonów, które bardzo mi się podobają.
Trawnik już mam tak jak pisałem od sąsiada. I to naturalny a Ty proponujesz jakieś sztuczne dziadostwo. Też mi pomoc. Jak się nie znasz to nie odpowiadaj.
Filtr już też mam. Ze starego filtra oleju z Malucha zrobiłem także bierzcie przykład zamiast wydawać pieniądze na takie głupoty. Lepiej kupić jakiś ładny zamek do akwarium:
http://www.metalkraft.pl/produkt/zamek-d...a-klucz,61
Kolega ma taki i fajnie wygląda.
#34

Temat chyba bardziej pasuje do działu 'Humor'? Tylko uważajcie, bo ktoś może to wziąć na serio.Wink

Pozdrawiam
Rafał
#35

To radz sobie sam mam wy****ne na twoje pomysły Big Grin
#36

Spadam z tego forum bo tylko krytykujecie i się nabijacie zamiast pomóc. Na innym forum mi doradzali bez problemu i dlatego zostanę też przy obecnym akwarium bo 5 litrów to jednak za dużo na początek a tutaj nikt o tym nie wspomniał.
#37

ZDecydowanie niech ktoś przeniesie ten temat do innego działu...
#38

Ja bym jeszcze tego BlackHawk88 zgłosił do innego aktywnego moderatora czyli np. do BlackHawk88 za to, że nie reaguje na to, że każdy tu się nabija zamiast doradzać. W końcu jest cała masa lepszych moderatorów od niego i o wiele bardziej aktywnych na forum.
#39

Wchodzę na forum tylko po to by było widać że się loguje, chyba o to w tym chodzi? Big Grin


Przenoszę jednak do działu 'Humor'.

Pozdrawiam
Rafał
#40

No w końcu się odezwałeś. Jak Ci się nie chce to po co jesteś moderatorem? Pozostali bez problemu zadbają o to forum co chyba widać także Twoja wątpliwa "pomoc" nie jest tu chyba już potrzebna.
Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin


Skocz do: