• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pomocy! 94 l river reef. - powoli zakładam morskie;)

Witam zakupilem akwa "river reef rr94" -94litra
Sprzęt: 2 pompy 550l/h,2xt5 36 watt, grzalka 150watt, kształt :kostka
Największym moim problemem już na samym początku jest woda. W sklepie powiedzieli mi żebym kupił od nich. Prawdę mówiąc za grosze tylko ze nie mam jej w co wlacWink jak by nie Patrzeć 90l nie będę woził w butelkach po coli. Czy jest jakieś rozwiazanie żeby wodę dorobić samemu i jak tak to kiedy dać piasek przed czy po zalaniu i ile woda musi dojrzewac? Na początek chce kupić 4 kg piasku i ok 3 kg żywej skały bo koszty są niemałe. Proszę o jakaś pomoc i z góry dziekowa!!!

Dla mnie to temat tabu więc mogę poradzić tylko jedno bo sąsiad ma 3 akwa morskie i do niego chodzę po osmozę a mianowicie wodę z RO (filtr odwróconej osmozy) i mówił że bez tej wody nie pojedziesz. A mianowicie chodzi o wodę przefiltrowaną wolną od wszelakich zanieczyszczeń i szkodliwych pierwiastków.
Następnie do takiej wody sypiesz specjalną sól do akwa morskich. I tu moja wiedza się kończy ale nie zniechęcaj się czytaj więcej , może a na pewno ktoś dopisze więcej. W każdym bądż razie baniaczek morski wygląda pięknie i nie kosztuje dużo więcej od słodkowodnego.

To kup sobie z 4 wody mineralne z carrefour po 3,5zł i masz już 20l do podmian.

Tak zrobię tylko ze muszę kupić 6x 5l i zrobić 3 kursy do zoologika. Na start potrzebuje 90l.
Nie zakumalem trochę jak napisałeś "20l do podmian" chodziło ci o wodę czy tylko butelki? -bo nie wiem czy podmiane muszę robić z "OR" czy może można czymś zastąpić ?

Tylko o butelki mi chodziło a tu coś dla Ciebie jak można dać radę z większą ilością.
http://bezdomu.files.wordpress.com/2010/...=490&h=326

Dostep do czystej wody w przypadku morskiego jest warunkiem koniecznym. Zatem rozumiem ze filtr RO juz dawno w lazience sie znajduje. Zakup wody ze sklepu przyspieszy dojrzewanie baniaka.
Powiedz jakie to ma byc akwarium? Z koralowcami, ogolne czy moze FO? Jak rzowiazesz problem filtracji etc. Chodzi mi o sam projekt.

Pozdrawiam ZHO
www.akwa.aip.pl Prawdopodobnie najstarsza strona o rybkach po polsku. Mam 200 l Amazonia.
www.akwa.cba.pl Nowy projekt.

(22.11.2012, 22:36)zho napisał(a):  Dostep do czystej wody w przypadku morskiego jest warunkiem koniecznym. Zatem rozumiem ze filtr RO juz dawno w lazience sie znajduje. Zakup wody ze sklepu przyspieszy dojrzewanie baniaka.
Powiedz jakie to ma byc akwarium? Z koralowcami, ogolne czy moze FO? Jak rzowiazesz problem filtracji etc. Chodzi mi o sam projekt.
Prawde mówiąc to na początek chciałem włożyć tylko pare kilo żywej skały z czasem dwa może 3 "clown fish" i coś chodzacego na dno- crab albo krewetka a z koralowcami to powoli. Ogólnie mieszkam w gb i najtańszy filtr ro znalazłem na ebay za ok 750zl ile kosztuje w Polsce? Na razie chciałem uniknąć takiego wydatku! Wode mam dostępna do kupienia za 50 gr litr czyli tygodniowo podmieniajac 10litrow będzie mnie to kosztowało 5zl =£1 czyli nic aha jeżeli chodzi o filtracje to na początek mam filtr z gabka carbon etc. + 2 pompy 550 l/h slyszalem ze przy takim litrazu skimmer jest niepotrzebny jesli tygodniowo podmienie 10% wody. A z czasem jak będzie ok 10 kg żywej skały gąbki można wyjąć?

Zamów z polski, nawet z wysyłką wyjdzie Cię znacznie taniej. W solniczce daj sobie na luz z podmianami, ,na pewno na początku: glony Cię zjedzą.
Zapoznaj się z tym: http://nano-reef.pl/topic/10671-co-robic...-praktyka/

I tym: http://nano-reef.pl/topic/4205-faq-czyli...pocztatku/

Skocz do: