• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

wklad do filtra
#1

drodzy koledzy jak zrobic wklad do filtra z ziemi ogrodowej torfu?



#2

Po co Ci taki wkład? Za każdym razem będziesz musiał go wymieniać na nowy. Bym zrozumiał ze żwirków od najdrobniejszej granulacji w powiązaniu z torfem ale tak to nie rozumiem.
Wyjaśnij jak możesz.
#3

[quote='toomeka@wp.pl' pid='298779' dateline='1350566260']
Po co Ci taki wkład? Za każdym razem będziesz musiał go wymieniać na nowy. Bym zrozumiał ze żwirków od najdrobniejszej granulacji w powiązaniu z torfem ale tak to nie rozumiem.
Wyjaśnij jak możesz.
[/quoto

mam trzy komorowy filtr w jednym mam porcelane w drogim gabke a w trzecim wegiel i chce ten wegiel czyms zastapic i dodatkowo zmiekczyc jeszcze wode a mozesz rowinac zwirek+torf jak to zrobic ? w co wsypac?



#4

Myślałem, że dysponujesz całkiem innym filtrem a nie kubełkowym więc nie widzę już sensu nawet żwirek wsypywać. Wymień po prostu węgiel na torf i tyle lub załóż bimbrownię lub butlę to coś zmiękczysz.
#5

(19.10.2012, 14:39)toomeka@wp.pl napisał(a):  Myślałem, że dysponujesz całkiem innym filtrem a nie kubełkowym więc nie widzę już sensu nawet żwirek wsypywać. Wymień po prostu węgiel na torf i tyle lub załóż bimbrownię lub butlę to coś zmiękczysz.

dzis kupilem torf w zoo zaladowalem do ponczochyWinkna wielkosc wkladu nie ubijalem zbyt mocno by byl przeplyw i do wody zobaczymy co bedzie sie dzialo jak myslicie KIEDY SPAWDZIC PH CZY CO KOLWIEK SIE ZMIENIA?



#6

Sprawdź kiedy uważasz co za pytanie.
#7

A po co Ty chcesz tą wodę zmiękczać ? jakie rybki chcesz hodować i czy Ci zależy na zbiciu PH i zakwaszeniu wody torfem czy coś innego?
#8

(19.10.2012, 16:23)P@LETK napisał(a):  A po co Ty chcesz tą wodę zmiękczać ? jakie rybki chcesz hodować i czy Ci zależy na zbiciu PH i zakwaszeniu wody torfem czy coś innego?
zerknij na moje akwarium to zrozumiesz do czego mi torf



#9

A przepraszam za moją nieuwagę, a więc jeżeli masz ten filtr to kup w sklepie normalne wkłady torfowe do filtru u mnie w sklepie są takie w specjalnej siatce do więc nie miał bys problemu z przepływem ale jeżeli jakoś sobie poradziłeś to super dodatkowo szyszki olchy itp widzę że je masz więc wszystko jest dobrze tylko zrezygnował bym też z tej ceramiki nie wiem czy dobrze mówię ale ona dodatkowo podnosi twardość wiec może by to czymś zastąpić? nawet mi się podoba to akwarium a co do Ph to najlepiej sprawdź kh i zrób żeby było na poziomie 3 wtedy Ph samo Ci będzie redukować sprawdzaj tylko to kh
#10

(20.10.2012, 01:16)P@LETK napisał(a):  A przepraszam za moją nieuwagę, a więc jeżeli masz ten filtr to kup w sklepie normalne wkłady torfowe do filtru u mnie w sklepie są takie w specjalnej siatce do więc nie miał bys problemu z przepływem ale jeżeli jakoś sobie poradziłeś to super dodatkowo szyszki olchy itp widzę że je masz więc wszystko jest dobrze tylko zrezygnował bym też z tej ceramiki nie wiem czy dobrze mówię ale ona dodatkowo podnosi twardość wiec może by to czymś zastąpić? nawet mi się podoba to akwarium a co do Ph to najlepiej sprawdź kh i zrób żeby było na poziomie 3 wtedy Ph samo Ci będzie redukować sprawdzaj tylko to kh

ja mieszkam w uk i nie ma umnie takich wkladow no ale kupilem torf i ponczoche:p a w ceramice sa bakterie z tego co sie orientuje i nawet tego pojemniczka nie czyszcze jak juz plucze to sama gabke dzis sprawdze ph zobacze czy cos sie zmienilo
choc jakby woda byla czystsza i ryby jakies zywsze ale sam niewiem czy sobie nie wkrecam Tongue hehe





Skocz do: