• 7 Głosów - 3.43 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Urozmaicenie pokarmu, urozmaicona dieta ryb - tu czytaj i pytaj o swoje ryby.
#11
Big Grin 

Ten rodzaj brzanek wcina wszystko co im podasz.Tongue

Jeżeli pomoge kliknij w reputacje.
Masz pytania pisz na gg 8458677__
#12

Daje im pokarmy Tropicala (wysokoproteinowe i mieszane). Od czasu do czasu larwy ochotki, ale zaprzestałem bo za szybko opadają na dno, a ryby niezdążą ich zjeść.
#13

Zajrzyj na klub.chip.pl tam jest wiele pokarmów które można przyżądzić samemu ii które są sprawdzone. Sam tez uzyłem kilku przpisów i moje rybki to jedza. Muj kumpell ma brzanki sumatrzańskie i tak jak ty podaje im pokarmy tropikala i też podawał ochotke ale zrezygnował po 2 tygodniach. Teraz urozmaicił im życie podawając żółtko z jaj (oczywiście ugotowanych) tylko w niewielkich ilościach i daje je tak ok 2 razy w tygodniu. Narybek każdej rybki dobrze się rozwija jak podaje mu się żółtko alee w cieczy i w małych ilościach ok jedna dwie krople na litr wody. Ja tak karmiłem narybek Gupika tylko mam akwa 160l wiec dawałem im tylko z 10 kropelek zeby woda nie mętniała

Jeżeli pomoge kliknij w reputacje.
Masz pytania pisz na gg 8458677__
#14

ckarus napisał(a):Witam!
Przeglądałam różne internetowe "Książki kucharskie dla ryb" ale nie znalazłam żadnego posiłku typowo dla kirysów i ew. glonojadów.
Na co dzień karmię na zmianę: Pokarmem Tropicala "Kirysek", Sery "Viformo". Glonojad dostaje (co drugi dzień), po zgaszeniu światła, Tropical "Green Algae Waffers".
Chciałabym urozmaicać kirysom i glonojadowi pokarm i podać im coś "domowej roboty". Macie coś sprawdzonego??
Pozdrawiam, Karolina

Mam akwarium z 3 kirysami, 2 glonojadami, mnóstwem gupików, 7 neonkami i 6 mieczykami(70 litrów).Całe towarzystwo karmię kilka razy dziennie małymi porcjami dafnią, pokarmem w płatkach, 1-2 razy w tygodniu spażoną we wrzątku krewetką .Ryby mają się dobrze.

Tematy zostały połączone - Kejdi
#15

Poczytaj tu -> Zasady żywienia zbrojników

Oraz tu -> Przepisy kulinarne
#16

Ja karmie mojego jak inne rybki Wink Tropical wysokoproteinowy zmieszany z dafniami suszonymi i tropicalem wzmacniającym Wink Żyje i jeWink

Nie lubię kul, do kuli włóż sobie suszone
płatki róż albo cukierki! Staż 8 lat :)
Służę pomocą!:P
Piszę poprawnie po polsku.

Linki z niepotrzebnymi tematami lub powtarzającymi się, wysyłajcie na PW do moderatorów!! Ułatwicie moderatorom pracę a przy tym pomożecie utrzymać porządek na forum!
#17

Rybki akwariowe lubią jeśc prawdziwe jedzenie , nie tylko przetworzone to znaczy to co jest do znalezienia w ich prapra-pra korzeniach i środowisku.
#18

teraz dostają spiruline super force w granulkach już sie pioprawiłem z akwarystyką ;-)

Kaliber 44, Paktofonika [*]Magik[*]

300l - Ameryka Południowa Pawiookie
http://www.akwaswiat.net/-300l-ameryka-p...5924-3.htm


www.Pawiookie.pl
#19

myśle że to co dajesz brzankom wystarczy, nie mają dużych wymagań co do pokarmu, ale jeśli chcesz zrobić własny pokarm to jak najbardziej polecam, Smile moje skalarki bardzo lubią szynke drobiową :p
#20

ja polecam płatki różnego rodzaju

Kaliber 44, Paktofonika [*]Magik[*]

300l - Ameryka Południowa Pawiookie
http://www.akwaswiat.net/-300l-ameryka-p...5924-3.htm


www.Pawiookie.pl


Skocz do: