• 7 Głosów - 3.43 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Urozmaicenie pokarmu, urozmaicona dieta ryb - tu czytaj i pytaj o swoje ryby.

Lepiej zmieniać rybom firmy płatków lub składy, żeby miały coś innego (skład, witaminy etc.) czy lepiej jak są przyzwyczajone do jednego? Wink

(01.02.2012, 12:58)Tyszek napisał(a):  Lepiej zmieniać rybom firmy płatków lub składy, żeby miały coś innego (skład, witaminy etc.) czy lepiej jak są przyzwyczajone do jednego? Wink

zdecydowanie trzeba urozmaicać pokarm, przyzwyczajenie do jednego to nic dobrego-przeciwnie, różny pokarm= zdrowsza, lepiej ubarwiona i chętna do tarła ryba, urozmaicać znaczy podawać pokarm w płatkach, granulkach, mrożony-mięsko, suszona dafnię, jakieś larwy komarów, unikać natomiast ochotki, ważny jest tez pokarm roślinny- jakieś algi np.
Rybki powinny w tygodniu jeść np. pon. suszona dafnia, wtorek jakieś granulki, środa mrożony, czwartek coś roślinnego.
Możesz podawać od czasu do czasu groszek i marchewkę (przegotowane, nigdy surowe czy konserwowe, ewentualnie mogą być z mrożonek, rozmrożone i przelane wrzątkiem). Pamiętaj żeby nie przekarmiać ryb.

tylko niektóre moje szkła
30l Krab
45l
112l ŻÓŁW
Mój YOU TUBE

Witam, od kilku dni mam rybki. Sa min. molinezje czarne i monory, neonki, mieczyki, gupiki i danio. Póki co daje pokarm Tropical Supervit. Chciałabym sie dowiedzieć o jakiś polecany pokarm roślinny i ewentualnie mrożonki dla urozmaicenia.

np. roślinny Tropical Algae Flake, albo tabletki przyklejane na szybę, możesz też mrożony groszek podawać-sparzony (przelany wrzątkiem) i obrany ze skórki, z mrożonek to pamiętaj żeby unikać ochotki bo nie jest zdrowa, a poza tym dafnia może być, larwy komara itp

30l Krab
45l
112l ŻÓŁW
Mój YOU TUBE

(19.02.2012, 14:16)edytkar napisał(a):  Witam, od kilku dni mam rybki. Sa min. molinezje czarne i monory, neonki, mieczyki, gupiki i danio. Póki co daje pokarm Tropical Supervit. Chciałabym sie dowiedzieć o jakiś polecany pokarm roślinny i ewentualnie mrożonki dla urozmaicenia.
Ja polecam Tobie zapoznać się z podstawami akwarystyki a rybki oddaj. W 72 litrach nie możesz trzymać tego wszystkiego.
Płatków trzeba mieć z 4 rodzaje różnych firm, jedna karma roślinna i spirulina. To z suchych.
Ja z mrożonek daję wodzień, dafnię i owoce morza z czosnkiem.

Wiem już i mam zamiar zredukować tą ilość.DziękiSmile

czym karmić przeźroczki moje nie chcą suszonego pokarmu tylko żywy jest jakiś specjalny co by im smakował?

(05.03.2012, 17:42)toms napisał(a):  czym karmić przeźroczki moje nie chcą suszonego pokarmu tylko żywy jest jakiś specjalny co by im smakował?
te ryby zjadają wyłącznie pokarm żywy a do tego drobny i nic innego

30l Krab
45l
112l ŻÓŁW
Mój YOU TUBE

Kupuję na allegro uzupełnienie płatków Tropical supervit, Tropical ovo-vit oraz JBL spirulina. Robię z tego mix i karmię ryby. Wcinają aż miło Smile

Moje rybki dostają jak najrazie jedynie pokarm w płatkach i trochę granulatu dla krewetek. Czym urozmaicić ich dietę?

Obsada: rodostomusy, neon czerwony, pielegniczki ramireza, zbrojnik, gibiceps, krewetki amano

Skocz do: