• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sumiki
#11

Podaj mi 1 gatunek ryby która nie żywi się ikrą. nie znajdziesz takiego.

A tutaj moja największa "świnia" sory za jakośc ale sie strasznie ruszała a pozatym robione fonem :


Załączone pliki Miniatury
   
#12

Tak,Ale inne nie są tak natrętne, gupik nie zje ikry pielęgnicą, a wystarczy taki jeden śmieć i w nocy pielęgnice nie zobaczą kiedy , i ikry już nie ma , a prawie żadna ryba nie ma tak podłego charakteru.

240l :
Andinoacara rivulatus 1+1
Thorichthys meeki 1+1
Heros efasciatus gold (red) 1+1
37,5l :
4+2 Gupik :)



#13

No tak, to bardzo podstępne ryby, wczoraj zeżarły 20 cm, karasia, był ogołocony do samych kości.
#14

moim zdaniem to nie jest akwarystka...
#15

(14.07.2012, 17:54)mel napisał(a):  Witam, chciałbym pochwalić się swoimi pociechami, którymi są sumiki karłowate, mam je od zeszłego roku od ok 3/4 cm teraz mają po 20cm.
Wielu ludzi uważa tę rybę za szkodnika, może to i prawda w naturalnych warunkach, ale w akwarium są piękne, zachowują się lepiej od niektórych gatunków sumów akwariowych, są bardzo mądre, nauczyłem je jeść z ręki już od podrostków, lubię te rybki mają ciekawe zachowania terytorialne, ale nie będę się już rozpisywać macie fotki:

Koluch sumik karłowaty występuje w wodach Polski.Jest odmianą suma europejskiego łowionego z powodzeniem na wołową wątrobę.
(07.08.2012, 09:23)mel napisał(a):  No tak, to bardzo podstępne ryby, wczoraj zeżarły 20 cm, karasia, był ogołocony do samych kości.

Ości ryby mają ości kto uczył Cię przyrody?Cool
#16

To jak żyją te sumy jest straszne i dziwić się,że można być tak okrutnym.
To jest akwarystyka tylko strasznie w tym przypadku prymitywna.


Skocz do: