• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[15l] Mysterious Forest
#1

Zbiornik zalany: 15.06.2012
Pojemność: 15.6l
Wymiary: 25x25x25
Oświetlenie: Aquael Decolight 11W
Filtracja: HBL 501

Podłoże: Aqua Substrate II+
Substrat: JBL AquaBasis Plus


Nawożenie:
Będzie pełna linia Aqua-Art

Flora:
Hydrocotyle Japan
Java Moss
Flame Moss
Jakaś Rotala, sprawdzę potem
+ Dojdzie jeszcze parę gatunków.

Fauna:
Tęczanka Filigranowa
Red Cherry

Większość wody została przelana z 30l, reszta RO.


Szkiełko dostałem w zamian za korzonek.
Rozpoczęcia prac: 17.30


Wsypuję JBL AquaBasis+



Substrat zabezpieczam firaną, na wszelki wypadek...




Wsypuję i układam podłoże.


Zaczynam sadzić Japana:





Koło 20.00


W tym momencie rozładowała mi się bateria w aparacie. Zbiornik został zalany do końca, cyknę coś lustrzanką, gdy woda się wyklaruję.
#2

Nie będzie żadnych dekoracji ?

60l brzankarium KLIK
112l ogólne Klik Przeszłość.
www.akwarystyka-miedziowa.pl
#3

Będą będą Wink Początkowo miały być kamienie, ale ostatecznie wybrałem korzeń. Kamienie widać w kadrze na zdjęciu pierwszym, korzeń leży w wiadrze na ostatnim.
Chodzi ci pewnie o to, że cała powierzchnia jest wysadzona roślinami? Wysadziłem całość, ponieważ korzeń wisi na przyssawce. Ma zbyt dużo rozgałęzień które są różnej długości, dlatego postanowiłem go powiesić. Inaczej rozdrapywałbym nim podłoże przy czyszczeniu zbiornika.
#4

Ładuj baterie w aparacie Smile
#5

Hydrocotyle Japan intrygująca roślinka xD

Akwaria 160l, 80l, + Nowy twór 16L krewetkarium
Fauna:+ Celestichthys margaritatus
+ razbora klinowa, czarna (odmiana), razbora karłowata,
+ zmienniki, gupiki,
+ Iriatherina werneri,
+ Neocaridina heteropoda var. red, Caridina multidentata,
+ Pomacea bridgesii.
#6

Ciąg dalszy...
Na fotach nie widać, ale woda wciąż trochę mętna. Z Hydrocotyle będę miał chyba dużo pracy, gdy tylko dostało światło, zaczęło dzielnie piąć się ku górze. Chcę mieć z niego trawnik, będę więc musiał robić częste przycinki.
Zbiornik jeszcze pusty, ale będę nad tym pracował. Z tyłu mam kilka malutkich sadzonek Rotali, korzeń chcę wyłożyć mchem Płaczącym.





#7

A weź zrób tak żeby ta ścięta końcówka była równo z taflą wody Smile Fajnie minimalistycznie i czysto Smile

60l brzankarium KLIK
112l ogólne Klik Przeszłość.
www.akwarystyka-miedziowa.pl
#8

No też tak pomyślałem, ale nie chciałem już dzić łap pchać do środka Wink Spróbuję na dniach.
Trochę się z podłożem walnąłem, kupiłem AquaSubstrate II+ Powder, który ma mniejszą granulację i jest dużo bardziej lekki od tego znanego mi wcześniej. Nie do końca mi się to podoba...
#9

zapowiada się super Smile podoba mi się pomysł z korzeniem na przyssawkę i jak już kolega michnik wspomniał można go umieścić równo z taflą albo posadzić na nim gałęzatkę, co do Hydrocotyle to jeśli dołożysz światła przestanie się piąć a zacznie rozgałęziać na trawnik, ogólnie plusik i czekam na dalsze prace

tylko niektóre moje szkła
30l Krab
45l
112l ŻÓŁW
Mój YOU TUBE
#10

(17.06.2012, 07:35)asz32 napisał(a):  co do Hydrocotyle to jeśli dołożysz światła przestanie się piąć a zacznie rozgałęziać na trawnik, ogólnie plusik i czekam na dalsze prace
Mam 11W na 15l, nie mam butli z dwutlenkiem, po co dokładać więcej światła? Żeby glony prowokować? Przytnę Japana parę razy i będzie leżał jak zabity. Duże oświetlenie wcale nie gwarantuje, że rośliny same z siebie będą się płożyć.
Mimo wszystko, dziękuję za komentarz.


Skocz do: