• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[25l] docelowo krewetkarium "iwagumi"
#1

Zalane 08.04.2012r
Będą w niej same krewetki podobają mi się microrasbora galaxy, ale po pierwsze boję się, że będą zjadać młode , po drugie nie nadają się chyba do iwagumi po trzecie co do litrażu nie jestem pewna
Oświetlenie: Aquael 11W
Filtr: hbl 301
Ogrzewanie: brak
Woda: kranówka
Docelowe podłoże: czarny bazalt
Docelowe ozdoby: ciemne kamienie

Iwagumi to to nie będzie, ale mam zamiar zrobić coś w tym stylu. Ponieważ trawniki są wymagające (nawożenie, co2, dużo światła itp) zastąpią go mchy. Po prostu spodobała mi się taka aranżacja kamieni w połączeniu z podłożem. Do tego może zrobię naturalne tło z mchów.

Bardzo spodobało mi się te akwarium:


Zastanawiam się czy zrobić właśnie takie wzgórze po lewej czy na środku a podłoże normalnie z tyłu grubo z przodu cienko. W tym stylu:
http://naturalessence.name/wordpress/imm...nnaio1.JPG

Jak to wszystko będzie wyglądało tego nie wiem. Pierw muszą przyjść rośliny, muszę kupić bazalt (a to raczej jutro, bo dziś sklepy pozamykane).

Rośliny zamówione z allegro:

Nurzaniec olbrzymi (nie było innego)
Mech jawajski
Mech flame moss
Mech erect moss
Wgłębka
Gałęzatka

Plus jeszcze pokarm dla krewetek i siatka by zrobić naturalne tło, podłoże i przymocować korzenie.

Zaraz po zalaniu

By ami2011

Dzień 6
(zdjęcie słabej jakości, bo robione telefonem, nie oddaje rzeczywistszy uroku)
#2

Masz CO2, nawozy? , bez tego ani rusz z takim akwarium jak na zdjęciu.

240l :
Andinoacara rivulatus 1+1
Thorichthys meeki 1+1
Heros efasciatus gold (red) 1+1
37,5l :
4+2 Gupik :)



#3

Osobiście najpierw wsypałbym podłoże a potem zalał zbiornik... Wink

Jeśli chcesz mieć "odstaną" wodę przelej ją do jakiegoś czystego zbiornika.
#4

(10.04.2012, 16:14)Saletra napisał(a):  Masz CO2, nawozy? , bez tego ani rusz z takim akwarium jak na zdjęciu.
Nawozy planuję kupić, ale tak jak pisałam-rośliny to same mchy, więc jedynie chodzi o ułożenie i ilość.

Wiem, że już nigdy nie kupię roślin na allegro...
W opisie "Opakowanie 8x6cm". Była to zwykła, plastikowa torebeczka z śmieszną ilością mchu.
Na te rośliny, które widzicie na zdjęciu poniżej wydałam 60zł (bez wysyłki).
(zdjęcie słabej jakości, bo robione telefonem, nie oddaje rzeczywistszy uroku)


A nurzaniec za 7zł w tragicznym stanie. Tak samo jak jeden z mchów-brązowy...
Nie wiem czy można podać nick z allegro, najwyżej usuną- rybka22l2
#5

jasne, że można, uważam, że nawet trzeba, wystaw opinię odpowiednią też na allegro
60zł o ja... masakra jakaś, ale nie zrażaj się i do przodu Wink Może rozerwij delikatnie kulki gałęzatki i uformuj z nich trawnik- będzie ładniej

tylko niektóre moje szkła
30l Krab
45l
112l ŻÓŁW
Mój YOU TUBE
#6

Już go rozerwałam Smile.
Zastanawiam się po jakim czasie zdjąć i czy w ogóle zdjąć siatkę?
#7

a moża było tutaj się odezwać że chcesz roślin...myślę że kilka osób by się znalazło. a za 60 zł to dostał byś dobry kosz roślin...
#8

Tak samo jak można było sprawdzić, że się odzywałam i to nie tylko na tym forum Wink.
I nie w jednym dziale. Trudno, przepłaciłam dałam się wrobić-nic już nie zrobię, przynajmniej mam nauczkę na przyszłość Smile.
#9

(15.04.2012, 09:15)Krewetka. napisał(a):  Tak samo jak można było sprawdzić, że się odzywałam i to nie tylko na tym forum Wink.
I nie w jednym dziale. Trudno, przepłaciłam dałam się wrobić-nic już nie zrobię, przynajmniej mam nauczkę na przyszłość Smile.
możesz zamawiać rośliny np. z belio lub aquariumsklep.pl- sama zamawiałam i wszystko ok
co do siatki to pytasz o tą, którą widać na fotce czy o gałęzatkę? Gałęzatka długo się przytwierdza

tylko niektóre moje szkła
30l Krab
45l
112l ŻÓŁW
Mój YOU TUBE
#10

Chodzi mi o siatkę, którą przytwierdzam mchy.


Dzięki za linki do sklepów, może niedługo zamówię małego heńka, bo właśnie będę robić bimbrownię-myślałam, że to o wiele trudniejsze i bardziej skomplikowanie Smile.

W najbliższym czasie zamierzam:
Kupić kulki pod podłoże
Zrobić bimbrownię
Kupić jakiś nawóz (zastanawiam się jaki)


No i oświetlenie też nie jest złe, a może jak uzbieram więcej pieniędzy dokupię drugą lampę 8W Smile.


Skocz do: