05.04.2012, 11:02
Witam koleżanki i kolegów.
Mam problem z mętną wodą w akwarium po wsypaniu piasku kwarcowego.Ale po kolei.Mam obecnie zbiornik 120 L i dokupiłem drugi 240L.Moja małżonka uparła się aby w tym 240L był piasek kwarcowy więc ok.Kupiłem piasek w zoologicznym (35kg) i wsypałem do akwarium.Na opakowaniu było napisane "piasek kwarcowy - płukany" ale na wszelki wypadek jeszcze go przepłukałem w wiaderku tak ze 3 razy.Zalałem wszystko wodą i wiadomo woda zrobiła się mętna (takie żółto-brązowe mleko). Miałem nadzieję ,że po nocy to wszystko opadnie i woda będzie ok.Rano wstaję a woda prawie taka sama jak wieczorem.Dodam jeszcze ,ze na noc włączyłem tylko filtr wewnętrzny o wydajności 400L/h. Rano dodałem filtr zewnętrzny HW-302.
Jak myślicie co mam jeszcze zrobić aby ta woda się wykrystalizowała?Podmiany?Chemia jakaś?
Proszę o porady i pomoc.
Pozdrawiam i dziękuję.
P.S. do moderatora
Jeśli post jest napisany nie w tym temacie co trzeba to proszę o przeniesienie.
Mam problem z mętną wodą w akwarium po wsypaniu piasku kwarcowego.Ale po kolei.Mam obecnie zbiornik 120 L i dokupiłem drugi 240L.Moja małżonka uparła się aby w tym 240L był piasek kwarcowy więc ok.Kupiłem piasek w zoologicznym (35kg) i wsypałem do akwarium.Na opakowaniu było napisane "piasek kwarcowy - płukany" ale na wszelki wypadek jeszcze go przepłukałem w wiaderku tak ze 3 razy.Zalałem wszystko wodą i wiadomo woda zrobiła się mętna (takie żółto-brązowe mleko). Miałem nadzieję ,że po nocy to wszystko opadnie i woda będzie ok.Rano wstaję a woda prawie taka sama jak wieczorem.Dodam jeszcze ,ze na noc włączyłem tylko filtr wewnętrzny o wydajności 400L/h. Rano dodałem filtr zewnętrzny HW-302.
Jak myślicie co mam jeszcze zrobić aby ta woda się wykrystalizowała?Podmiany?Chemia jakaś?
Proszę o porady i pomoc.
Pozdrawiam i dziękuję.
P.S. do moderatora
Jeśli post jest napisany nie w tym temacie co trzeba to proszę o przeniesienie.
