• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

karliki - czy szkodzą im lekarstwa dla ryb?

mam taki problem chcę kupić sobie 2 karliki szponiaste i trzymać je z rybami moja obstaw:
-6x neon inessa
-2x pielęgniczka ramireza
-2x otosek
-2x danio pręgowany(w tym 1 świrnięty, bo goni drugiego)
mam pytanie: czy karlikom nie zaszkodzi lekarstwo dla ryb???

----------------
Każdy post w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.

Jakie lekarstwo?

Jakie są wymiary akwarium?

530l - Malawi
530l - Zimne
400l - Towarzyskie
77l - 2D
160l - Tanganika
54l Kotnik

Nie udzielam porad na PW i GG

Karlik szponiasty.

Wielkość 3-4cm.
Minimalny litraż na 4-5 żabek: 20l
Nie mogą mieszkać z agresywnymi rybami bo będą im obgryzać nóżki.
akwarium powinno być zarośnięte, rośliny drobnolistne umożliwiają rozród.
Żwir o łagodnych krawędziach-drobny.
Poziom wody powinien mieć max. 30cm bo inaczej będą się męczyć. Żaby te nie wychodzą na ląd.
Temperatura: 21-26 stopni. czyli grzałka jest potrzebna.
Żywi się drobnym pokarmem, takim jak ochotki, rureczniki, larwy komarów, oczliki, itp. a w przypadku braku żywego pożywienia można podawać mrożony oraz kawałki mięsa, przede wszystkim rybiego (ryb słodkowodnych).
Samice są większe od samców oraz pełniejsze i lepiej zbudowane (krępa budowa ciała). Samce wydają odgłosy godowe.

Nie mogą nawet przez krótki czas pozostawać bez wody! Nie należy ich brać do ręki i wyjmować z wody!Lekarstwo nie powinno im zaszkodzić jeśli jest przeznaczone dla ryb

?????????

A może by tak źródło inteligencie? i on się pyta o coś zupełnie innego...

Sądze ze zalezy jakie lekarstwo , bo np. na ospe zaszkodzi.

240l :
Andinoacara rivulatus 1+1
Thorichthys meeki 1+1
Heros efasciatus gold (red) 1+1
37,5l :
4+2 Gupik :)

(20.01.2012, 18:01)Barbara napisał(a):  mam pytanie: czy karlikom nie zaszkodzi lekarstwo dla ryb???

na czas leczenia karliki powinny znaleźć się w zbiorniku zastępczym, karlik to płaz nie ryba, niekoniecznie musi mu zaszkodzić ale po co ryzykować, znam przypadek i kiedy w taki sposób wykończono aksolotle.

Miałem aksolotla , 2lata temu tacie kupilem na urodziny, zachiało mi się czarnych wód (BW) i aksolotl zdechł Sad , tak samo będzie z płazami.

240l :
Andinoacara rivulatus 1+1
Thorichthys meeki 1+1
Heros efasciatus gold (red) 1+1
37,5l :
4+2 Gupik :)

Mi się aksolotle strasznie podobają,ale w akwa nie chciał bym mieć,nie wiem dlaczego Smile

?????????

aksolotle z afryką nie mają nic wspólnego, więc nie drążmy tego tematuSmile Do motocykla... aksolotl nie jest łatwy w hodowli, tak się tylko wydaje

Skocz do: