Sonda: Jakiej firmy filtry poleciacie ?
AquaSzut
AquaEl
Tetra
Eheim
JBL
Fluval
Sera
Atman
Hailea
Inne
    Wyniki sondy

  • 4 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Filtry opinie, zalety i wady.
#81

witam,
mam filtr fluval 106 przeznaczony do max 100l (u mnie w 45l)
w srodku: miejsce na gabki, 2 koszyki z ceramika i weglem
wyposazenie dobrej jakosci, latwy w montazu i obsludze oraz zajmuje niewiele miejsca w akwarium i na zewnatrz i wyglada calkiem dobrze
jezeli w pokoju jest cicho wyraznie go slychac ale nie jest zle
w sumie jest godny polecenia, niestety jakosc ma swoja cene, jesli dobrze pamietam kupilem go za 450zl
pewnie troche przeplacilem ale inne filtry w tym samym sklepie byly tansze

sorry za brak znakow polskich ale cos sie zepsulo

AKCJA PROTESTACYJNA

CHCEMY LEPSZEGO FORUM Z AKTYWNYMI MODERATORAMI !!!

ŻĄDAMY ZMIANY MODERATORÓW .NIE POZWOLIMY NA CAŁKOWITY UPADEK FORUM!!!
#82

Napiszę opinie o filtrze Sun Sun JP 022F. Użytkuję go od 7 miesięcy jest przeznaczony do akwarium od 60 do 120 litrów. Seryjnie wyposażony w wkład gąbkowy o dużej porowatości, materiał z jakiego wykonany jest filtr to dość kiepski plastik ale za te cenę nie można się czegoś innego spodziewać. Przepływ jak podaje producent 600L/h i to się zgadza. Praca należy do cichych, ma możliwość regulacji wylotu w poziomie. Ja osobiście gąbkę ścisnąłem we wkładzie i dodałem 300 gram zeolitu w powstające po tym zabiegu miejsce, przepływ nie spadł a i mam dodatkowy wkład. Jak na 25 zł jakie trzeba dać za te "cudo" to w sumie opłaca się, bo nawet jak bym miał co pół roku wymieniać na nowy to nie są to ogromne pieniądze.

Link do sklepu z tym filtrem ---> http://www.plantagarden.pl/filtry/2190-f...-022f.html

Przesiadka... [Progress <Complete>] Szukam Akwarystów z Dolnośląskiego. Kontakt prv http://www.akwaswiat.net/-180l-typowy-kl...38954.html
#83

Ja pierdziu podłączyłem dziś multikani 800 i nie wypłukałem najpierw medium filtrującego. W akwarium z wody istne mleko:/

Akwarium główne ogólne 54L owalne" - danio czerwone + otoski + pielęgniczki ramireza + kiryski"
"Akwarium 112L owalne" w trakcie projektowania:)
"Akwarium 35L prostokąt" inkubator - jeden maleńki danio + krewety
#84

Drobna gąbka/wata, kilka dni i po problemie
#85

Nawet bez tego się obeszłoSmile Przez kilka godzin sporo się już woda wyklarowałaSmile Jadę na dwa filtry ten multikani i stary wewnętrzny który jeszcze zostawiłem zanim się bakterie zakocą w nowym filtrze. Ps. czy możecie mi powiedzieć ile mniej więcej rozwijają się bakterie w filtrze? Bo nie wiem ile mam trzymać ten stary a na dwa to dosyć wir robi w akwa.

Akwarium główne ogólne 54L owalne" - danio czerwone + otoski + pielęgniczki ramireza + kiryski"
"Akwarium 112L owalne" w trakcie projektowania:)
"Akwarium 35L prostokąt" inkubator - jeden maleńki danio + krewety
#86

Mam od miesiąca filtr AQUEL ASAP 700 w akwarium około 150 l, ryby pyszczki, pełno roślin. Filtr bardzo tani bo około 50 zł w Plantica wydajnościowo jest Ok, jak za tę cenę. Gąbka dosyć drobna ale za to bardzo łatwo się demontuje i czyści. Cicha nie słychać buczenia, pobór prądu to jakieś śmieszne liczby pokroju niecałych 7W. Dla niezbyt wymagających osób polecam. Szukałem trochę i cały czas podnosiłem sobie poprzeczkę, bo każdy mówi "dołóż trochę i kup lepszy" a tak to można w nieskończoność.


Skocz do: