• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Modyfikacja istniejącego akwarium.
#11

Węgla się nie daje do filtra chyba, że sie chce wyciągnąć chemię np po leczeniu.

530l - Malawi
530l - Zimne
400l - Towarzyskie
77l - 2D
160l - Tanganika
54l Kotnik

Nie udzielam porad na PW i GG
#12

(10.12.2011, 17:48)Basteq napisał(a):  Węgla się nie daje do filtra chyba, że sie chce wyciągnąć chemię np po leczeniu.

W Niemczech i Holandii węgiel to wkład numer jeden i używany jest na co dzień jak u nas gąbka. Tak samo się go stosuje do oczek wodnych. Widzę że starasz się pomagać, to dobrze ale dowiedz się na temat coś więcej będzie to z korzyścią dla obu stron.
#13

(10.12.2011, 17:58)MariuszM. napisał(a):  W Niemczech i Holandii węgiel to wkład numer jeden i używany jest na co dzień jak u nas gąbka. Tak samo się go stosuje do oczek wodnych. Widzę że starasz się pomagać, to dobrze ale dowiedz się na temat coś więcej będzie to z korzyścią dla obu stron.

Jakbyś trochę poczytał to wiedziałbyś do czego służy. Owszem można go stosować ale są znacznie lepsze materiały do tego przeznaczone.

Kule też sprzedają w sklepach ale to nie znaczy, że należy tam trzymać ryby

530l - Malawi
530l - Zimne
400l - Towarzyskie
77l - 2D
160l - Tanganika
54l Kotnik

Nie udzielam porad na PW i GG
#14

(10.12.2011, 18:05)Basteq napisał(a):  
(10.12.2011, 17:58)MariuszM. napisał(a):  W Niemczech i Holandii węgiel to wkład numer jeden i używany jest na co dzień jak u nas gąbka. Tak samo się go stosuje do oczek wodnych. Widzę że starasz się pomagać, to dobrze ale dowiedz się na temat coś więcej będzie to z korzyścią dla obu stron.

Jakbyś trochę poczytał to wiedziałbys do czego służy. Owszem można go stosować ale są znacznie lepsze materiały do tego przeznaczone.

Kule też sprzedają w sklepach ale to nie znaczy, że należy tam trzymać ryby

Wiem do czego węgiel służy , napisałem że masz małe braki w wiadomościach które podajesz.
Co do kul , zacytuj wiadomość w której napisałem że można tam trzymać ryby to wycofam się ze wszystkiego co powiedziałem lub przeczytaj tamtą wiadomość ze zrozumieniem.
#15

(10.12.2011, 18:07)MariuszM. napisał(a):  Wiem do czego węgiel służy , napisałem że masz małe braki w wiadomościach które podajesz.
Co do kul , zacytuj wiadomość w której napisałem że można tam trzymać ryby to wycofam się ze wszystkiego co powiedziałem lub przeczytaj tamtą wiadomość ze zrozumieniem.

Jeżeli nie chwytasz aluzji to nie będę ci tłumaczył.

530l - Malawi
530l - Zimne
400l - Towarzyskie
77l - 2D
160l - Tanganika
54l Kotnik

Nie udzielam porad na PW i GG
#16

(10.12.2011, 18:12)Basteq napisał(a):  
(10.12.2011, 18:07)MariuszM. napisał(a):  Wiem do czego węgiel służy , napisałem że masz małe braki w wiadomościach które podajesz.
Co do kul , zacytuj wiadomość w której napisałem że można tam trzymać ryby to wycofam się ze wszystkiego co powiedziałem lub przeczytaj tamtą wiadomość ze zrozumieniem.

Jeżeli nie chwytasz aluzji to nie będę ci tłumaczył.

To jest podejście użytkowników forum , jeżeli ktoś zada trudne pytanie na które się nie umie odpowiedzieć albo podważyć jego opinię to obraża się i denerwuje. Nie chcesz tłumaczyć to nie Wink przeżyję...
#17

(10.12.2011, 18:15)MariuszM. napisał(a):  To jest podejście użytkowników forum , jeżeli ktoś zada trudne pytanie na które się nie umie odpowiedzieć albo podważyć jego opinię to obraża się i denerwuje. Nie chcesz tłumaczyć to nie Wink przeżyję...

O węglu możesz poczytać w necie. Jest sporo tematów i wszystko jest wyjaśnione. Ale skoro jesteś ekspertem to nie musisz.

A jeżeli aluzji co do ślepego nąśladownictwa innych nie rozumiesz to trudno.

530l - Malawi
530l - Zimne
400l - Towarzyskie
77l - 2D
160l - Tanganika
54l Kotnik

Nie udzielam porad na PW i GG
#18

(10.12.2011, 17:41)Zbinx napisał(a):  Co do filtra to chyba narazie przynajmniej pozostanę przy tym, w producenta jest on do 120l, zamierzam uzupełnić dwie komory aktywnym węglem i zeolitem mineralnym, czy to odpowiedni wybór? A może więcej gąbki, np w dwóch komorach i węgiel?
Jako wypełnienie stosuję gąbkę, ceramikę i włókninę. Co do węgla zdania są podzielone. Zeolit po pewnym czasie zaczyna oddawać co whłonął z wody.
Uwierz, że przy tym filtrze szybko się zniechęcisz do akwarystyki. Częstotliwość jego czyszczenia, brak klarowności wody potrafią być frustrujące. Producent podaje parametry dla pustego filtra. Normalną praktyką jest co najmniej 1.5 raza większy filtr niż litraż akwarium patrząc na górna granicę, najlepiej dwu krotność. Ważna jest też pojemność takiego filtra.
Ale to Twoja decyzja.
#19

Faktycznie na niemieckich stronach i forach można poczytać o tym węglu, że jest w użytku non stop w filtrach.
#20

(10.12.2011, 19:51)Tyberiusz napisał(a):  Faktycznie na niemieckich stronach i forach można poczytać o tym węglu, że jest w użytku non stop w filtrach.

Tak, jako porowate medium filtracyjne, które niestety nie jest do końca właściwe. Lepsza jest ceramika lub bioballe.

530l - Malawi
530l - Zimne
400l - Towarzyskie
77l - 2D
160l - Tanganika
54l Kotnik

Nie udzielam porad na PW i GG


Skocz do: