• 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[112l] Ogólne iwagumiaste
#1

Witam.
Niedawno założyłem moje drugie akwarium (osobny temat o tym). Tutaj chcę się podzielić jego fotkami Smile

akwarium proste 112l
standardowa obudowa z oświetleniem 18W OSRAM 765 i Life Glo 20W
filtr kubełkowy Tetratec ex700
grzałka 100w z termostatem

Flora:
Heteranthera zosterifolia
Sagittaria subulata
Blyxa japonica
Eleocharis parvula
Rogatek
Pogostemon helferi
Willow Moss
Taiwan Moss
Java Moss
mikro kępka glossostigmy?
Polysperma rosanervis?
Ludwigia repens?
i jeszcze jedna lodyżka czegoś niezidntyfikowanego Smile

4 ostatnie pozycje dostałem jako gratis dlatego nie jestem pewny co to...

Podłoże to substrat JBL Aquabasis plus przysypany czarnym żwirkiem kwarcowym granulacji 2-4mm (na spód) i 0,8-1mm (na wierzch). Kamienie to gnejs. A korzeń nie wiadomo (jakiś krzew liściasty)

Akwarium zalane 27 października 2011.

Z zakładania:




Uploaded with ImageShack.us

Tuż po zalaniu i wstępnym obsadzeniu:



Zdjęcia z dziś po zasadzeniu ostatnich roślin:





A to pierwsi mieszkańcy. Pojawili się niespodziewanie i znikąd Smile przy czym ślimaki w liczbie mnogiej.


...
#2

Już teraz mogę powiedzieć ze akwarium jest świetne, a co dopiero będzie jak zarośnieBig Grin
Jaką planujesz obsadę?
#3

40W na 120l to trochę za mało na tak wymagającą roślinę jak eleocharis vivipra poza tym potrzebuje co2... i Fe, czym nawozisz akwarium?



Poza tym wydaje mi się, że w iwagumi mogą być tylko kamienie....

Masz tu przykłady:
http://www.google.pl/imgres?q=iwagumi&um...4Ag&zoom=1

http://www.google.pl/imgres?q=iwagumi&um...4Ag&zoom=1
#4

(14.11.2011, 20:52)pawchod napisał(a):  40W na 120l to trochę za mało na tak wymagającą roślinę jak eleocharis parvula, czym nawozisz akwarium?
To nie jest Parvula tylko Vivipara bądź ewentualnie Acicularis. A Eleocharisy wcale dużo światła nie potrzebują, aktualne jest wystarczające.

Edit: Twój post przed edycją wyglądał inaczej. Dopowiem więc - CO2 też nie jest wymagane.
#5

Kolego, miałem 3 gatunki Eleocharisów, dla mnie to jest Vivipara.

Edit: Usunąłeś post.
#6

sry chyba sie pomyliłemBig Grin

lecz to nie zmienia faktu że jest wiele garunków eleocharisów a vivpra to sitowie drobne [ma ona cieniutkie listki a parvula grubsze, zależy jak kto pielegnujeBig Grin]
#7

(14.11.2011, 21:03)pawchod napisał(a):  sry chyba sie pomyliłemBig Grin

a vivpra to sitowie drobne

Drobne to Parvula Wink
#8

Kupowałem jako Parvula. W innym akwarium też mam kupowane jako Parvula (z innego źródła) i wygląda tak samo. Nawozić za dużo nie zamierzam. Mam nadzieję, że substrat i kulki gliniane wystarczą Smile Ewentualnie jeśli doświetle zbiornik to bimbrownia albo CO2 w płynie.

A jeśli chodzi o to, że w iwagumi powinny być tylko kamienie, to właśnie dlatego nie napisałem, że to typowe iwagumi, tylko "iwagumiaste" Wink Spowodowane jest to głownie tym, że moim zdaniem dla ryb takie połączenie jest atrakcyjniejsze, a dodatkowo ja też lubię jak jest sporo roślin. Smile Iwagumi samo w sobie jest jak dla mnie zbyt "sterylne".

Co do obsady to była omawiana tutaj: http://www.akwaswiat.net/112l-pomoc-w-za...9180.html/

...
#9

Dla mnie dalej Vivipara Tongue
Na temat - zbiornik mi się podoba. Warstwa podłoża trochę za gruba i niewiem po co wkładałeś ten gruby żwir na spód. Ale całość fajna, efektowna.
#10

obsada jaką ci proponuje:
20neonów innesa, 10otoskow [żadnych zbrojników!!Big Grin]


Skocz do: