Temat zamknięty
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[45l] Mini Tanganika Oli:)
#1

Witam, a oto i moi nowi ulubieńcySmile
Akwarium:
45l niestety profil czyli trochę mniej pewnie koło 40l,
filtr hilea czy inny chiński badziew, w przyszłości fan 2
grzałka 50w/ temperatura 26-27C
oświetlenie Led
podłoże: piasek OBI do pisakownicy
Otoczaki
muszle winniczka z LidlaSmile
Rogatek na razie wspomaga filterek chociaż zaczyna mi się podobać więc kto wie... może zostanie na stałe w tanganiceSmile
PH - 8,5-9
KH - 16
RYBSKA:
4 x Neolamprologus multifasciatus Harem 1+3


Uploaded with ImageShack.us
TANGA PRZED



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us





Uploaded with ImageShack.us

Po porządkach?


Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Fotki robione przed 'sprzątaniem" czyli poprawianiem piachu i poSmile Choilery w ciągu kilku godzin zakopały przednia szybę i żeby na nie popatrzeć musiałam stać nad baniakiemSmile
#2

Tego się po tobie nie spodziwałem Tongue
Nie znam się na tym biotopie nic a nic, ale widok ogólny całkiem przypadł mi do gustu.
#3

Hehhehe
Powiem tak: roślinne akwa jest super ale na muszlaki można się gapić godzinami!!!
#4

Eee, to ja tak mam teraz z Black Water Smile Tak mnie ten biotop ostatnimi czasy pochłonął, że postanowiłem zlikwidować ziemiankę.
A baniak specjalnie kupiłaś, czy był już? Ten Rogatek całkiem ciekawie tu wygląda, ja bym go chyba zostawił.
#5

Na akwa zamieniłam się z koleżankaSmile Ona dostała 20l kostkę a ja zabrałam ten w pierwszej wersji na terra dla wampirówSmile Jak widać wampiry wyleciały do 25lSmile
#6

Piękne Akwarium!
Ja myślałem o zrobieniu krewetkarium z 30l ale chyba jednak pokieruje się twoim akwarium. Mam nadzieję że się nie obrazisz? Big Grin
#7

W zupełności się nieobrażęSmile Ale moje 45l to i tak ciasnawe dla haremu, szczególnie że te ryby mnożą sę jak gupikiSmile Chociaż czytałam, ze na dobrana pare to i 25l styka...
#8

(31.10.2011, 00:08)aleksandra84 napisał(a):  W zupełności się nieobrażęSmile Ale moje 45l to i tak ciasnawe dla haremu, szczególnie że te ryby mnożą sę jak gupikiSmile Chociaż czytałam, ze na dobrana pare to i 25l styka...

45l to mało na multifasciatusy - ja polecam na kolonię min. 72l do 112l .

PS. źle czytałaś , te ryby w "dobranych parach" nie żyją , żyją w haremach .
W pary dobierają się wtedy , gdy nie ma większej liczby samic dla samca bądź na czas tarła i odchowu młodych .

Kujawsko-Pomorskie Forum Akwarystyczne

Nie udzielam porad na PW.
#9

Takie pogłoski chodza w necie, ja narzie jestem nowicjuszka jeśli chodzi o te rybki ale z dnia na dzień coraz bardziej sie w nich "zakochuje" Smile W przyszłosci przeniosą się do 102lSmile
#10

Możesz mi wytłumaczyć pojęcie "muszle winniczka z Lidla" ??

Pytam bo sam się "przebiotopowuję" (lol nowe pojęcie) na Tanganikę i kurka poszukuję muszli. I prawdę powiedziawszy za muszle wołają niebotyczne pieniądze, bynajmniej tak mi się wydaje.

Altolamprologus sp. Compressiceps "shell"
exLamprologus Caudopunctatus Cameron Bay
Temat zamknięty


Skocz do: